Türkiye Tatil Mekanları Listesi

Türkiye tatil mekanları listesi ile alakalı olarak ülkemizde tatil turizmi için gelen insanların fazlası ile ihtiyacı olduğunu biliyoruz. Yaz aylarının dünya genelinde vazgeçilmez ülkelerinden birisi olduğumuz gerçeğini asla ama asla unutmamak gerekiyor. Hal böyle olunca ülkemizde ki bazı tatil mekanları diğerlerine nazaran çok daha fazla ilgi çekiyor ve konsepti ile birlikte insanların beğenisini kazanıyor. Türkiye genelinde hızlı bir gelişim ve büyüme sürecinin yanı sıra devletin turizm konusuna verdiği önem de mükemmel seçenekleri bizlere sunuyor diyebilmekteyiz. Şimdi ise sizlere bazı önemli mekanlarımız hakkında fikirler sunacak ve yaz aylarını değerlendirmenin en iyi yollarını da anlatma amacı içerisine gireceğiz.

Bodrum
Bodrum

1-) Bodrum

Muğla ilimize bağlı ilçelerden birisidir ve ülkemizin yaz aylarında en çok ilgi gören tatil merkezlerinden birisidir. Otelleri ve modern konaklama alanları ile tanınır. Aynı zamanda Turgut Reis mekanı ile de fazlası ile ünlüdür. Bununla birlikte Yunan adalarını da cepheden gören eşsiz tatil mekanlarımızdan birisidir. Eğlence ve deniz turizmi için olmazsa olmazlardandır, marinası ile yatların olmazsa olmaz duraklarından birisidir.

Fethiye
Fethiye

2-) Fethiye

Muğla ilimizin güzide tatil yerleşimlerinden bir yenisi daha. Ölüdeniz özellikle dünya genelinden gelen ziyaretçilerin en çok ziyaret ettikleri mekanlardan birisi olarak da dikkat çeker. Marinaları ve otel yerleşimleri ile her yıl dünya genelinden birçok ziyaretçiyi ağırlayan merkezlerden de birisi durumundadır.

Kuşadası
Kuşadası

3-) Kuşadası

Aydın ile İzmir’in arasında yer alan ancak yakınlığı nedeni ile Aydın ilimize bağlı olan mükemmel bir mekandır. Otelleri, eğlence mekanları ve eşsiz Ege kıyısı manzaraları ile birlikte dünya genelinden insanların ve büyük yolcu gemilerinin uğrak mekanlarından birisi olarak da dikkatleri çeker.

Marmaris
Marmaris

4-) Marmaris

Ülkemizin yaz aylarında en çok ziyaret edilen ve en güzide tatil mekanlarından birsi olarak dikkat çeker. Bununla birlikte eşsiz görüntüsü ve marinaları ile dikkat çektiği gibi barlar sokağı ile de ülkemizin en çok bilinen merkezlerinden birisi olarak dikkat çeker. Nitekim her yaz ayında en çok ziyaretçi alan mekanlarımızdan da birisi durumundadır.

Alanya
Alanya

5-) Alanya

Antalya ilimizin en güzide ilçelerinden birisidir ve tatil mekanları anlamında da en çok tercih edilen bölgelerimizdendir. Modern otelleri ve bununla birlikte eğlence mekanlarının fazla olması nedeni ile herkesin beğenisini kazanan eşsiz mekanlardan birisidir. Zamana bağlı olarak popülerlik düzeyi çok daha fazla artış göstermiştir. Arnavut kaldırımlı sokakları da ayrıca ilgi görür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir