Windows 10 İçin Geri Sayım Başladı!

Windows 10 İçin Geri Sayım Başladı!

Yaz aylarında satışa sunulması beklenen ve ilk teknik önizleme sürümü yayınlanan Windows 10 ‘un 10051 numaralı yeni teknik önizleme sürümü de telefonlara gelmeye başladı.

Son sürümle birlikte destekleyen cihaz sayısında da gözle görülür bir artış sağlanıp, bu sayı 35 ‘e çıkarıldı. Yeni Windows 10 sürümünü tablet, telefon, bilgisayar hatta televizyonlarda bile çalıştırabileceğiz. Tüm cihazlar için tek bir uygulama mağazasından edinebileceğimiz bu sürümde bilgisayarlarımıza indirdiğimiz uygulamayı aynı şekilde telefonlarımızda da kullanabileceğiz.

Windows 10 tam sürümünün yayınlamasından sonra, eski sürümlerin kullanıcıları (Windows 7 ve 8) mevcut sürümlerini windows 10’a ücretsiz yükseltip 1 yıl süresince bu şekilde kullanabilecekler.

Son sürüm ile birlikte windows uygulamaları hem dokunmatik arayüzde hem de klavye ve fare ile rahatlıkla uyumlu çalışabilecek. Yani klavye ve farenin bulunduğu bir bilgisayar kullanılıyorken, Windows 10 size klasik bir masaüstü arayüzü sunacak. Diyelim ki tablet kullanıyorsunuz, o zaman da işletim sistemi tablet moduna geçerek klavyeyi devre dışı bırakacak. Böylelikle tamamen dokunmatik arayüze odaklı bir görünüme geçmiş olacak.

Windows 10’un bilgisayar arayüzünde klasik masaüstü görünümünün korunacağı  ve “Başlat” menüsünün sabit bir şekilde yine sol alt bölmede bulunacağı da gelen haberler arasında…

Merakla son sürümün sunulacağı söylenen yaz aylarını bekleyip görelim bakalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir