Google Project Fi Hücresel Veri Ağı Sistemi Geliyor

Google Project Fi isimli yeni nesil bir proje ile karşımıza çıkıyor. Mobil teknolojiler bildiğimiz gibi hayatımızın önemli bir kısmında bizlere eşlik ediyor. Bununla birlikte internet kullanımı da her geçen gün bu denli yaygınlaşırken inanılmaz ötesi seçenekler de ortaya çıkıyor. Yazılımsal olarak geliştirilen seçeneklerine yeni bir tanesini daha ekleyerek bu anlamda bir devrim yaratma yoluna gidiyorlar da diyebiliriz. Yani projesel olarak insan hayatını kolaylaştıracak yeni bir imkan daha ortaya çıkacak. Bu imkanı iyi değerlendirmek önemli.

Google Project Fi
Google Project Fi

Bu sistem internet kullanımımız ile alakalı olarak tüm bilinmeyenleri bir nevi karşımıza getirecek ve mobil işletim sistemi entegrasyonu ile başlayacağından dolayı takip etmemizi de sağlayacak olan mükemmel bir sistem olacak. Veri kullanımınız ile ödemeleriniz arasında ne gibi bir tutarlılık olduğunu net olarak anlayabilme şansınız var mı? Telefonunuzun mobil veri kısmında bu konu ile alakalı olarak ne gibi beklentileriniz olabilir? Google şirketi yine insan odaklı bir projenin altına daha imza atacak diyebilirim sizlere.

Project Fi
Project Fi

Google Project Fi özellikleri ile alakalı olarak henüz net bir şekilde fikir sahibi değiliz ancak yazılım işlevselliği ile alakalı olarak sizleri bilgilendirmek ve fikir sahibi olmanıza da yardımcı olmak istiyoruz. Hücresel Veri Sistemi mantığı ile çalışacak olan bu mükemmel sistem sayesinde sadece veri kullanımımız kadar ödeme yapmamıza yardımcı olacak harika bir veri takip ve tasarruf sistemi olarak dikkat çekiyor. İnternet kullanımımız uygulamalar ile bağlantılı olarak çok orantısız bir şekilde ortaya çıkabilir ve ödeme dengesizliği oluşabilir.

Google Fiber Tower
Google Fiber Tower

Google şirketi kısa zaman içerisinde yukarıdaki resimde yer alan takip aygıtlarını Amerika’nın birçok farklı ve kritik noktasına yerleştirerek birçok farklı telekomünikasyon şirketi ile de anlaşarak çalıştırdı. Birçok şirket ile anlaşılmış olması da aslında veri takibi açısından mükemmel ötesi seçenekleri bizlere sunuyor diyebilirim. Bu sistemin internet kullanımı safhasında da telefonun gücünü minimum düzeyde harcayacağı ile alakalı olarak net emareler söz konusu. Bu emareleri iyi bir şekilde incelediğiniz zaman da fikir sahibi olabileceksiniz.

Şuan için sadece Amerika sınırları içerisinde aktif bir şekilde çalışacak olan bu sistemin sorunsuz bir şekilde çalışması ve diğer ülkelerden de talep edilmesi durumunda diğer ülkelere de ücretsiz olarak sunulacak bir sistem olacak. Detayları yakın zaman içerisinde hep birlikte öğreneceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir