Ankara’nın Gezilecek Yerleri

Ankara’nın gezilecek yerleri ile alakalı olarak beklentilerinizi karşılayacak olan seçeneklere eğilim göstermeniz her zaman için çok daha mükemmel seçenekler sunar. Ülkemizin en meşhur şehirlerinden birisi olan ve Atatürk’ün başkent ilan ettiği Ankara, güzellikleri ve enteresan dokusu ile her zaman için insanların beğenisini kazanmayı başarmış olan mükemmel bir mekandır. Bu yazımızda ise sizlere en iyi şekilde bilgiler sunmak ve fikir edinmenize de yardımcı olmak amacı içerisindeyiz. Umuyoruz ki en iyi şekilde beklentilerinize yanıt vereceğiz.

Ankara'nın Gezilecek Yerleri
Ankara’nın Gezilecek Yerleri

Ankara meşhur mekanları ile dikkat çeken ve özellikle modern yapılaşmaları ile insanların ilgisini çekmeyi başarmış olan mükemmel bir şehirdir. Şehrin kış aylarında ki inanılmaz soğuk havası aslında birçok kişi için dezavantaj teşkil eder. Ancak güzellik ve gezilecek yerler açısından en modern ve akılda kalıcı şehirlerimizden birisi olarak dikkat çeker. Bizlerde sizleri bu anlamda bilgilendirmek ve fikir sahibi olmanıza da yardımcı olma amacı içerisindeyiz.

Anıtkabir
Anıtkabir

1 – Anıtkabir

Türkiye’nin kurulmasında, Cumhuriyet’in ilanında ve ülkemizin bütünlüğünü koruması aşamasında efsane olmuş Ata’mızın, Atatürk’ümüzün naaşının bulunduğu eşsiz tasarıma sahip mezarıdır. Her gün binlerce ziyaretçiye ev sahipliği yapmakta ve resmi bayramlarımızın olmazsa olmazlarındandır.

Atakule
Atakule

2 – Atakule

Ankara’nın en büyük en en göz alıcı mekanlarından birisidir. Aynı zamanda şehrin sembolü olarak da kabul edilir. Şehrin neresinden bakarsanız bakın mutlaka bir şekilde gözünüzün çarpacağı mükemmel ötesi mekanlardan birisi olarak dikkat çeker. Geçmişi bulunan mükemmel ötesi bir yapıdır ve ülkemiz genelinden insanlar şehri yüksekten görmek için genellikle burayı tercih ederler.

Ankara Karanfil Caddesi
Ankara Karanfil Caddesi

3 – Karanfil Caddesi

Ankara’nın şehir merkezi Kızılay içerisinde yer alan şehrin en meşhur caddelerinden birisidir. Son derece otantik bir yapısı olan harika ötesi bir mekandır ve kafeler, barlar, eğlence mekanları ya da alışveriş mekanları gibi aklınıza gelebilecek birçok farklı mekan burada yer alır. En çok ziyaretçi alan mekanlardan da birisi olarak da dikkat çeker.

Ankara Gençlik Parkı
Ankara Gençlik Parkı

4 – Ankara Gençlik Parkı

Şehrin en görkemli ve en mükemmel park yapılanmalarından birisi olarak dikkat çeker. Zaman içerisinde şehrin sembollerinden birisi olmuştur ve yaz aylarında özellikle her akşam tıklım tıklım olan son derece büyük bir alana yayılmış mekanlardan birisidir. Lunapark kültürünü hala korumakta olan Ankara’nın en büyük ve görkemli sembollerinden birisi olarak da dikkat çeker diyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir