Türkiye Kış Turizmi Merkezleri

Türkiye kış turizmi merkezleri ile alakalı olarak özellikle yurtdışından ülkemize gelmek isteyen ziyaretçilerin ciddi anlamda araştırmaları söz konusu. Bildiğimiz gibi ülkemiz turistik açıdan dünyanın en göz önünde olan ülkelerinden birisi olarak dikkat çekiyor ve yılın hemen hemen her döneminde milyonlarca ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor. Durum böyle olunca da insanlara sunulan seçeneklerin güvenilirlik düzeyinde de ciddi bir büyüme söz konusu oluyor. Kış turizmi, özellikle son birkaç sene içerisinde fazlası ile ön plana çıkan konulardan birisi oldu.

Türkiye Kış Turizmi Merkezleri
Türkiye Kış Turizmi Merkezleri

Türkiye kayak merkezleri ile de dünya genelinde nam salmıştır. Yılın her döneminde ülkemizin bir bölümü kışı çok sert yaşarken diğer bölümü adeta yaz sıcakları ile mücadele etmek zorundadır. Mevsimsel kuşağın belki de dünya üzerinde ki en belirleyici faktör olduğu konumlardan birisinde olması nedeni ile Türkiye çok büyük bir öneme sahip. Bizlerce bu anlamda birkaç farklı kayak merkezi arayan insanlar için önerilerde bulunmak ve fikir sahibi olmanıza da yardımcı olmak amacında olacağız.

Uludağ
Uludağ

1-) Uludağ

Bursa şehrinin dağ kısımlarının arka yüzünde yer alan mükemmel ötesi bir kayak ve tatil merkezi olarak dikkat çeken Uludağ, dünya genelinde tanınmaktadır. Kış aylarında kayak turizmi için bir mekan arayan yerli ve yabancı ziyaretçilerin mutlaka değerlendirmesi gereken merkezlerimizden birisidir. Teleferik ile seyahat etmesi açısından da dünya üzerinde aranıp da bulunamayan nimetlerden birisi olarak da dikkat çeker. Ülkemizde kışın ilk baş gösterdiği noktalardan birisidir.

Palandöken
Palandöken

2-) Palandöken

Erzurum ilimize bağlı olan ve kışın en çetin geçtiği kayak merkezlerimizden birisi de Palandöken dağıdır. Erzurum dağlarının eteklerinde yer alan oteller ile kış aylarının soğuk havalarında mutlaka değerlendirilmesi gereken ve kayak turizminin sürekli daha da yaygınlaştığı merkezlerimizden birisi durumundadır.

Kartalkaya
Kartalkaya

3-) Kartalkaya

Bolu ilimize bağlı olan en ilgi çekici kayak merkezlerimizden birisidir. Kış turizmi açısından en uygun bölgelerimizden birisi olarak dikkat çeken Bolu dağının en iyi noktalarına konumlandırılmış otellerin zaman içerisinde iyi bir bütünlük ile buluşturulmasının ardından dünya genelinde benimsenen ve tanınan en ilgi çekici mekanlarımızdan birisi olarak da dikkat çeker.

Ülkemizin kış şartlarında o kadar iyi mekanları mevcuttur ki kısa zaman içerisinde daha yeni merkezler ve otelleşmeler de söz konusu durumdadır. Her geçen gün çok daha hızlı bir şekilde büyüyen ülkemiz ekonomisinde olmazsa olmazlardan birisi olarak dikkat çeker bu mekanlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir