Kır Zincirlerini Filmi Aksiyon Sevenler için Mükemmel

Kır Zincirlerini filmi, günümüz aksiyon filmleri içerisinde en çok ilgimi çeken ve kadrosu ile de fark yaratan mükemmel ötesi filmlerden birisi olarak dikkat çekiyor. Jet Li filmleri içerisinde parmak ile göstereceklerimden birisi olduğunu da ek olarak söylemem gerekiyor. Dövüş sahnelerinde ki inanılmaz agresiflik ve Jet Li’nin mükemmel bir oyunculuk performansı sergilediği bu filmde sürekli aksiyon, sürekli gerilim ve sürekli dövüş sahneleri mevcut. Kısacası benim nezdimde efsaneleşecek kadar kaliteli bir yapım olduğunu söyleyebilirim sizlere.

Kır Zincirlerini
Kır Zincirlerini

Kır Zincilerini filminin konusu aslında çok farklı. Küçük yaşta annesi gözlerinin önünde öldürülen bir çocuk zaman içerisinde bir adam tarafından alınır, bakılır ve büyütülür. Ama nasıl büyütülür? Tam bir köpek gibi yetiştirilir. Dövüş eğitimi aldırılır ve bununla birlikte boynunda tasma ile yaşamaya alıştırılmıştır. Nitekim kendisine bakan adam bir mafyadır ve parasını ödemeyen kişiler için vahşi bir şekilde bu çocuğu kullanır. Çocuk tamamen boynundaki tasmaya bağlıdır aslında. Bu şekilde eğitilmiştir.

Kır Zincilerini Fİlmi
Kır Zincilerini Fİlmi

Çocuğun adı Danny’dir. Boynundaki tasmanın çıkarılması ve ÖLDÜR komutunun gelmesi ile birlikte uysal bir köpekten saldırgan bir köpek haline dönüşür ve karşısına çıkan herkesi acı çekecek şekilde öldürür ya da döver. Zaman içerisinde Danny org ile tanışır. Kendisine bakan kişilerin kaza yapması ile birlikte kendisini piyano ile tanıştıran o adamın yanına gider ve onlar ile yaşamaya başlar. Nitekim zaman içerisinde mafyanın aslında ölmediğini anlar. Ancak o gerçek aile sevgisini piyanistin yanında bulmuş ve tasmadan kurtulmuştur.

Jet Li - Morgan Freeman
Jet Li – Morgan Freeman

Nitekim zaman içerisinde mafya Danny’i bulmak için yola koyulur ve bu dakikadan sonra yanında kaldığı baba ve kız için de büyük tehlike arz eden unsurlar ortaya çıkacaktır. Kurgu olarak da aslında yaratıcı bir film olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim sizlere. Fark yaratan ve kendisini kanıtlayan filmlerden birisi. Özellikle Jet Li’nin köpek gibi uysal ve bir o kadar da agresif bir kişiliği oynamasındaki ustalığı mutlaka izlemelisiniz. Hayranı olduğum mükemmel bir yapım olduğunu söylüyorum ve tavsiye ediyorum.

Sadece oyunculuk performansları ile dahi kaliteyi bizlere sunan ve aksiyon sahneleri ile profesyonelliğini kanıtlayan mükemmel ötesi bir film. Amerikan yapımı bir filmdir ve Oscar ödüllü aktör Morgan Freeman’da filmimizde başrol oynayan oyunculardan birisi olarak da dikkat çekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir