Zor Ölüm 4 Aksiyon Arayanlara Mükemmel Öneri

Zor Ölüm 4 filmi serinin en son filmlerinden birisi olarak dikkat çekiyor. Bruce Willis filmleri içerisinde kalitesini her anlamda ortaya koyan ve aksiyon dolu sahneleri ile dünya genelinde nam salmış filmlerden birisi olarak da dikkat çektiğini rahatlıkla söyleyebilirim. Kısa bir zaman dilimi içerisinde bu tip filmlere fazlası ile önem verilmesi gerekiyor. Zira film arşivi yapanların listesinde mutlaka olması gereken serilerden birisi olduğuna inanıyorum ve film ile alakalı olarak belli başlı detayları anlatma amacı içerisine giriyorum.

Zor Ölüm 4
Zor Ölüm 4

John McClane, aksiyon dolu hayatının sonlarına doğru gelmiş efsane polislerden birisidir. Aile hayatında yaşadığı sorunlar, kızının kendini umursamaması ve başına buyruk tavırları ile mücadele etmek zorunda olan McClane, hayatının bir zaman sonra ciddi anlamda değişeceğinden tamamen habersiz. Derken bir gün ülkede umulmadık şeyler olmaya başlar. Genç bir yazılımcının hazırlamış olduğu yazılım, Amerika federal yönetim sisteminin tüm merkezini alt üst etmiştir. Nitekim bu durum Amerika’yı çökertmek isteyen bir adamın işine gelmiş ve işe koyulmuştur.

John McClane
John McClane

Bu yazılımın yapılması ile birlikte eski bir polis olan ve nedensiz yere görevinden atılan bir adam, intikam arzusu ile yanıp tutuşur. Bu iş için büyük bir yazılımcı ordusu kuran ve Amerika’nın tüm yönetim sistemini çökerterek hayatı daha karmaşık ve sorunlu bir hale getiren bu eski polisi durduracak bir ya da iki kişi vardır. Matt Foster, öyle bir yazılım yapmıştır ki aslında kendi yaptığı yazılımın bu denli sonuçlar doğuracağından da habersizdir. Ve macera bu dakikadan itibaren başlar.

Die Hard 4
Die Hard 4

Matt, bu yazılımı yapan tek hacker olduğundan dolayı aslında bu kötü niyetli adamı durdurabilecek tek kişi de odur. Amerika, bu sorunun önüne geçemezse dünyanın en ciddi şekilde batan ülkelerinden birisi olacaktır. Aslında bu durum McClane için ideal bir maceradır ancak bu sefer durum sanılandan çok daha farklı bir durum. Ülkenin televizyonları, bankaları, trafik lambaları tamamı ile bu adamın elinde diyebiliriz. İşte bu dakikadan sonra hayat kimse için aynı olmayacak.

Mükemmel bir kadronun mükemmel filmlerinden. Hacker ve bilgisayar korsanlarının da hayatına değinen harika bir film. Bu tip filmler Bruce Willis isminin en büyük performans sergilediği filmlerden birisi olarak dikkat çekiyor. Sizlere de bu harika filmi mutlaka izlemenizi tavsiye ediyorum. Arşivinize dahil etmeniz gereken filmlerden.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir