HTC One M9 Artık Türkiye’de

Merak ile beklediğim ve özlemini sürdüğüm telefon HTC One M9 resmen ülkemizde satışa çıkarıldı ve bunun büyük mutluluğu içerisindeyim diyebilirim. Nedendir bilmiyorum ancak Samsung, Apple ya da LG gibi markaların telefonlarından ziyade sunduğu farklılıklar nedeni ile HTC markasının telefonları bana çok daha fazla çekici geliyor ve her zaman onları kullanıyorum. İki adet telefon kullanmak zorundayım ve benim kişisel telefon HTC One M8 modeliydi. Nitekim şimdi yeni sürümü geldi ve mutluluktan havalardayım diyebilirim sizlere.

HTC One M9
HTC One M9

HTC One M9 özellikleri ile birlikte de insanların ilgisini çekebilecek kalitede. En azından benim ciddi anlamda ilgimi çekti ve hemen gidip satın alacağım. Zira internet üzerinde çıkarılacağı ile alakalı olarak ilk haberleri okuduğumda bu cihaz için para biriktirmeye başlamıştım. Beklentilerim doğrultusunda bir fiyat etiketi ile satışa çıkarıldığını söylemem yanlış olur.Çünkü standartların üzerinde bir telefon satışa çıkarıldı ve dolayısı ile birlikte fiyatı da ciddi anlamda standart üstü olmuş kanısındayım. Olsun, yine de alacağım.

HTC One M9 Özellikleri
HTC One M9 Özellikleri

Tek kelime ile mükemmel bir cihaz olduğunu söyleyebilirim sizlere. 32 GB versiyonunu satın almayı planlıyorum ve internet üzerinde özelliklerini inceledim, hayran kaldım. Gorilla Glass 4 ile koruması sağlanan bu cihazın 5 İnç ekrana sahip olduğunu hatırlatmalıyım. Note deneyimin 0.5 İnç küçüğü. Full HD Super LCD3 ekrana da sahip olacak olan bu cihazın 2 GHz Snapdragon 810 saat hızında çalışan işlemci modeline sahip olduğunu da unutmayın. 20 Megapiksel arka kamerası ile mükemmel fotoğraflar çekebileceğiz ve 4 Ultrapiksel Selfie kamerası da ayrıca dikkat çeken bir özellik.

HTC One M9 Resim
HTC One M9 Resim

3 GB Ram belleğine sahip olacak olan bu ürünün 16 ve 32 GB dahili depolama alanı seçeneği de bulunuyor. Kısacası ekonomik durumunu hangi cihaza göre ayarlar isen ona göre alım yapabilirsin diyor şirket bizlere. Android 5.0 Lollipop işletim sistemi sürümüne sahip olması da beni ayrıca etkileyen unsurlardan birisi olarak dikkat çekiyor. Sense 7 arayüzü ve bununla birlikte 2840 mAh pil kapasitesi cihazın şarj ömrünün mükemmel olduğunu gösteriyor. Cihazı yarım saat şarj edeceksiniz ve %60 doluluk oranına ulaşacak.

HTC One M9 fiyatı oldukça uçuk dediğim gibi. 32 GB sürümü 2.799 TL gibi bir fiyattan satışa çıkarıldı. Bunu siz KDV dahil 3.000 TL olarak niteleyebilirsiniz bir şey farketmiyor. Ancak özellikleri ile kesinlikle ama kesinlikle almaya değer bir telefon olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim sizlere.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir