Çakallarla Dans 3 Sıfır Sıkıntı Küfüre Doyuruyor

Çakallarla Dans 3 Sıfır Sıkıntı filmi bildiğimiz gibi bundan bir süre öncesinde sinemalarda ki yerini almıştı. İlk filmi ile herkesin beğenisini kazanan ve zaman içerisinde de çok fazla istenerek ikinci bölümünü çeken filmin yine beklentilerin çok çok üstünde performans sergilemesi, beraberinde üçüncü filmi getirdi. Filmimizin ilk olarak en güzel yanlarından birisi kadrosunun hiçbir şekilde bozulmaması. Kısacası aynı kahramanlarımız filmde yer almaya devam ediyorlar. Hakan Bilgin dahi filmin içerisinde fazlası ile yer alıyor diyebiliriz.

Çakallarla Dans 3 Sıfır Sıkıntı
Çakallarla Dans 3 Sıfır Sıkıntı

Çakallarla Dans 3 filminin konusu da önceki filmlere nazaran biraz daha fark yaratacak türden. Kısacası kahramanlarımız bu sefer daha farklı işlerin peşinden koşarak başlarını belaya sokacaklar. Hayırlı bir işin peşinden gidecekler. Şanssızlıkları ile tanıdığımız ancak ekibin özünde en iyi insanlarından birisi olan Del Piero, belki de hayatında ilk kez bir kıza aşık olur ve bu işi sonuna kadar götürmeye kararlıdır. Nitekim bu tanışmanın da mekanı vapurdur. Kuşlara yem atarken klasik bir sahne diyebiliriz.

Çakallarla Dans Sıfır Sıkıntı
Çakallarla Dans Sıfır Sıkıntı

Del Piero’nun aşık olduğu kız inanılmayacak kadar güzel bir kızdır. Ancak bir sorun var. Kızımızın dili yok, konuşamıyor. Aslında dili var ancak geçirdiği bir rahatsızlık nedeni ile konuşamıyor. Arkadaşlarımız kızı istemeye gittiklerinde ve aldıklarında ise kızımızın annesi Del Piero’ya hayatı bir cümle kurar. Bu cümle, aslında filmimizin geri kalanında kahramanlarımızın başına geleceklerin en büyük tetikleyicilerinden birisi olacaktır. Peki sizce bu anne, yeni damadına konuşamayan kızı ile ilgili ne demiştir? Klasik bir tablo.

Derya Baykal - Derya Şensoy
Derya Baykal – Derya Şensoy

Tabi ki kızının konuşmasının mümkün olduğunu ve bunun için çok ciddi bir miktarda paraya ihtiyaçları olduğunu söyler. Ne olursa olsun kızının o düğünde sesini duymak istediğini söyler ve bu dakikadan itibaren Del Piero ve arkadaşlarını aklımıza gelmeyecek kadar büyük maceralar beklemektedir. Beklentilerin tam aksine çok daha yüksek gerilim ve komedi erkanı olarak niteleyebileceğimiz bu filmin zaman içerisinde ulaştığı izleyici kitlesi de yine beklenenin üzerinde oldu. Ancak bir eleştirimiz var.

Film içerisinde haddinden fazla küfür kullanıldığından dolayı özellikle bu konuya özen gösteren kişiler fazlası ile doymuş. Küfür komedisi konusunda sürekli olarak kendimizi geliştirmeye devam ediyoruz. Bu da aslında zaman içerisinde kısırlaşan bir döngünün en büyük habercilerinden de birisi olarak dikkat çekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir