Türkiye’nin En Güzel Köyleri

Türkiye’nin en güzel köyleri ile alakalı olarak yeni bir bilgilendirme yazısı ile daha karşınıza çıkmanın haklı mutluluğu içerisindeyiz. Bildiğimiz gibi ülkemiz, doğal ve tarihi güzellikleri ile dünya genelinde nam salmış ve herkesin saygı ile baktığı ülkelerden birisi olarak dikkat çekiyor. Köy yapılanmaları zaman içerisinde çok fazla tercih edilen yerleşke çeşitleri olmasa da ülkemizde o kadar güzel köyler var ki güzellikleri ile doğallığı dikkat çekiyor. Sitemizin geniş kapsamlı içeriğini inceleme fırsatınız oldu mu?

Türkiye'nin En Güzel Köyleri
Türkiye’nin En Güzel Köyleri

Türkiye’nin ünlü köyleri zaman içerisinde insanların internet üzerinde de en çok araştırdıkları konulardan birisi. Zira artık dizi çekimlerinde de köyleşme durumu söz konusu olduğundan dolayı insanlar dizilerde gördükleri köyleri fazlası ile benimsiyor ve dolayısı ile çok daha ilgi gösteriyor, bu köylerin resimlerini ve nerede olduklarını da internet üzerinden araştırıyorlar. Bizlerde sitemizde gezmeyi sevenlere bu anlamda birkaç tane de olsa öneri sunmak ve fikir sahibi olmanıza da yardımcı olma amacı içerisindeyiz.

1-) Şirince (Selçuk – İzmir)

Yukarıda görmekte olduğunuz resim İzmir’in Selçuk ilçesine bağlı Şirince köyüne aittir. Evlerinde ki mükemmel görüntüsü, temizliği ve modernliği ile dikkat çeken bu köy aynı zamanda insanların en çok ziyaret ettikleri köylerden birisi. Rum köyü durumundadır. 2012 Maya takviminde kıyametin başlayacağı yer olarak da nam salmış, ziyaretçi akımına uğramıştı.

Kaleköy Gökçeada
Kaleköy Gökçeada

2-) Kaleköy (Gökçeada – Çanakkale)

En güzel köylerimizden birisi daha. Denize kıyısı olması ayrıca köyü güzelleştiren unsurlardan birisi olarak da dikkat çeker. Yine Rum köylerinden birisidir ve nüfus olarak da ağırlıklı olarak Rum kesimin daha ağırlıkta olduğu bir köydür. Ziyaretçi yoğunluğu olduğu için kafe ve pansiyonlar ile doludur.

Gölyazı Bursa
Gölyazı Bursa

3-) Gölyazı (Bursa)

Bursa’nın en meşhur iki köyünden birisidir. Küçük bir ada parçası olarak dikkat çeker ve bununla birlikte arnavut kaldırımları ile döşelidir. Betonarme ve eski dönem Rum evleri ile dikkat çeken bir köydür. Aynı zamanda balıkçılık konusunda harika bir yerdir. Asırlık bir de Çınar Ağacı mevcuttur.

Cumalıkızık
Cumalıkızık

4-) Cumalıkızık (Bursa)

En modern köylerimizden birisidir ve tamamı eski dönem Rum evleri ile doludur. Eski dönem yaşayışını hala koruyan ve son derece otantik bir köy olduğu herkes tarafından bilinir.

İlerleyen yazılarımızda çok daha farklı köylerimizi sizler için inceleyecek ve fikir sahibi olmanıza da yardımcı olacağız. Sitemizi izlemeye devam edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir