Londra Gezilecek Yerleri

Londra gezilecek yerleri ile alakalı olarak sizleri bilgilendirme üzerine hazırladığımız yazımıza hoşgeldiniz. İngiltere, bildiğimiz gibi dünyanın hala Kraliyet sistemi altında yönetilen nadir ülkelerinden birisi olarak dikkat çeker. Aynı zamanda modernlik anlamında da herkesin beğenisini kazanan ve kısa zaman içerisinde nüfus yoğunluğu en hızlı şekilde artan şehirlerden birisi olarak dikkat çekiyor. Nitekim şehir, internet üzerinde ki resimleri ile de büyüleyici seçenekleri bizlere sunmaya devam ediyor. Etkileyici ve tarihi dokusu bir o kadar da modern olarak şehirlerden.

Londra
Londra

Londra’nın önemli mekanları ile alakalı olarak ne kadar bilgiye sahipsiniz? Bir gün yolunuz bu mükemmel şehre düştüğü zaman nereleri gezeceğinizi biliyor musunuz? İşte bu noktada sitemizin eşsiz içeriği sayesinde sizleri bilgilendirmek ve fikir sahibi olmanıza yardımcı olmak istiyoruz. Yukarıdaki resmimizi incelerseniz bu anlamda mümkün olan en iyi seçeneğe ulaşmış olacaksınız. Eşsiz bir manzara, mükemmel ötesi yapılar ve modern bir yaşam tarzı bu şehirde yaşayan insanların vazgeçemedikleri arasında yer alıyor diyebilirim sizlere.

Londra Kalesi
Londra Kalesi

1-) Londra Kalesi

Şehrin sembollerinden birisi olarak dikkatleri çeker. Beyaz Kule adı ile de herkes tarafından bilinen bu eşsiz mekan 1078 yılında dönemin kralı I.William tarafından yaptırılmıştır ve günümüze kadar tarihi dokusu korunarak taşınmış nadide yapılardan birisi olarak da dikkat çeker.

Tower Bridge
Tower Bridge

2-) Tower Bridge

Şehrin en önemli sembollerinden birisi olarak dikkat çeker ve bununla birlikte dünya üzerindeki hareketli köprülerin en eskisi olarak da dikkat çeker. Thames Nehri üzerinde yer alan 1894 yılında kullanıma açılan BASKÜL KÖPRÜ özelliğine sahip yapılardan birisi olarak dikkat çeker.

Buckingham Sarayı
Buckingham Sarayı

3-) Buckingham Sarayı

İngiliz kraliyet ailesine ait Londra’nın merkezinde yer alan en büyük saraylardan birisi olarak dikkat çeker. 18.Yüzyıl başlarında yüksek zümre DÜK’ler için yapılan saraylardan birisidir. III.Georghe, 1761 yılında eşi için bu sarayı satın almıştır ve kraliçenin evi olarak da anılan bir yapı durumundadır.

Hyde Park
Hyde Park

4-) Hyde Park

Şehrin göbeğinde yer alan en meşhur doğal alanlardan birisi olarak dikkat çeker. Çok geniş bir alana yayıldığından dolayı insanların önemli bir kısmı bu parka fazlası ile önem verirler ve günlerinin önemli bir çoğunluğunu bu parkta geçirirler.

Bunun gibi daha birçok farklı gezilecek yere sahip olan bu eşsiz şehrimizin kısa zaman içerisinde ulaştığı popülerlik, her geçen gün çok daha hızlı büyümeye devam ediyor. Mutlaka gezmeniz gereken şehirlerden.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir