Hızlı ve Öfkeli 7 Sinemada, Harika Filmlerden Birisi

Hızlı ve Öfkeli 7 filmi an itibari ile sinemalarda. Dünyanın merak ve heyecan ile beklediği filmlerden birisi olarak dikkat çektiğini söyleyebilirim. Luc Besson, bu filmi olarak çok fazla ilgi görmese de belli bir gişe başarısı yakalayacağı için çekmişti. Film öyle bir hale geldi ki bugün serinin yedinci ve belki de son filmini izliyor olacağız. Çünkü filmin olmazsa olmaz isimlerinden birisi olan Paul Walker (Brian O’Conner) hayatını kaybetti ve dünya bu haber ile birlikte yasa boğuldu.

Hızlı ve Öfkeli 7
Hızlı ve Öfkeli 7

Hızlı ve Öfkeli 7 filmi, an itibari ile sinemada dünya genelinde izlenme rekorları kırmaya devam ediyor. Hem Türkçe dublaj hem de Türkçe altyazılı seçeneği ile sinemada yer alan bu filmin ulaştığı izleyici kitlesi gerçekten çok etkileyici bir kitle oldu. Nitekim zamana bağlı olarak çok daha gelişmiş teknolojiler ile filme olmayacak sahneler eklenmiş. Filmi çok fazla anlatmak istemiyorum üzerinden kısaca geçeceğim. Geçtiğimiz günlerde sinemaya giderek izleme şansına da nail olduğumu söylemem gerekiyor.

Fast & Furious 7
Fast & Furious 7

Tokyo Drift filminde oynayan agresif genç şoförümüzü de bu filmin kadrosuna dahil etmişler ve mükemmel seçenekler ortaya çıkmış. Jason Statham (Shaw), altıncı bölümün sonunda filme dahil olmuş ve tüm herkesi şaşırtacak kadar büyük gelişmelere sahne olmuştu. Bu filmde yine kötü karakterimiz Shaw olacak. Toretto, O’Conner ve arkadaşları bu büyük probleme karşı mücadele etmek zorundalar. Ancak karşılarında her anlamda hazırlıklı bir düşman olduğundan dolayı bu iş sandıklarından çok daha zorlu bir hale gelecek diyebilirim sizlere.

Hızlı ve Öfkeli 7 Film
Hızlı ve Öfkeli 7 Film

Shaw kardeşi ile birlikte bu ekibi dağıtmak ve eski intikamını alabilmek için çok enteresan yollara başvuruyor. Filmin sonunda da zaten beklenmedik sonuçlar ortaya çıkıyor. Ancak filmdeki sahnelerde o kadar ciddi aksiyon efektleri kullanılmış ki hayran kalmamak elde değil. Yani bir insanın her ne olursa olsun bu filmi izlerken heyecan yapmaması imkansız. Kadrounun hiçbir şekilde bozulmaması, aslında filmin en çekici yanlarından birisi olarak da dikkat çekiyor diyebilirim. Ancak serinin son filmi olabilir.

Paul Walker’ın da son filmi olarak dikkat çeken bu efsane yapımı son kez sinemada aksiyon dolu sahneleri ile izlemek için hala fırsatınız var. Bir süre daha sinemalarda kalacağını tahmin ediyorum. Mutlaka gidip bu deneyimi sinemada edinmelisiniz. Pişman olmamak adına.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir