Googleplex’i Tanıyın

Googleplex araması ile alakalı olarak birçok kişinin net bir şekilde bilgi sahibi olmadığını biliyoruz. Bilgi dolu sitemiz içerisinde sizleri bu anlamda bilgilendirmek ve fikir sahibi olmanıza yardımcı olmak istiyorum. Google ofis görüntüleri herkesin merak ettiği unsurlardan birisi olarak dikkat çekiyor. Dünyanın en büyük bilişim şirketi olan ve arama motorları içerisinde de tek başına dünyayı yöneten bu şirketin aklınıza gelebileceği gibi çok büyük bir ofisi olduğunu söyleyebilirim. Extreme tasarımlar ve eğlence alanları vs.

Googleplex
Googleplex

Sergey Brin ve Larry Page tarafından kurulan bu büyük sistem zaman içerisinde dünyanın en büyük şirketi haline geldi ve bununla birlikte insan hayatını kolaylaştıran buluşlarda da bulundular. Kısacası her anlamda hayatımızın içerisinde yer alıyorlar ve fark yaratıyorlar. Peki böyle bir şirketin çalışanları nasıl bir ofis sisteminde çalışıyor bilginiz var mı? Ya da aklınızdan ne gibi seçenekler geçiyor? Gerçekten inanılmaz bir ofis ve çalışanlara her türlü rahatlığı sunan çok büyük bir şirketten bahsediyoruz sizlere.

Google Ofis
Google Ofis

Googleplex Nedir?

Google şirketinin San Fransisco eyaletine bağlı Silikon Vadisi (Silicon Valley) içerisinde yer alan merkez çalışma ofisine verdiği isimdir. Arama motoru üzerinde bu aramayı yaptığınız zaman şirketin tüm çalışma ofisi görüntülerini rahatlıkla görebilme şansına sahip olacaksınız. Google şirketi, çalışanlarına sunduğu rahat imkanlar ancak onlardan beklentileri ile de dünyaca ünlü bir şirket durumuna gelmiş ve iş akışı anlamında da en iyi bilişim şirketine nazaran 20 kat daha hızlı ve profesyonel çalışma yürütmektedir. Sadece web projeleri değil, insan hayatını kolaylaştıracak diğer projeler.

Googleplex Life
Googleplex Life

Google şirketinin ofisi içerisinde o kadar iyi seçenekler sunuluyor ki şaşırmamak elde değil. Öncelikle Silikon Vadisi’nin en büyük şirketleşmelerinden birisidir. Apple Campus yeni şirketi ile Googleplex’i geride bıraktı ancak ihtişam anlamında bu şirketin tartışılmaz bir konumu olduğunu söyleyebilirim. Açık büfe yemekler, bilardo salonları, konsol oyunu odaları, özel tesisler ya da bu gibi aklınıza gelebilecek tüm diğer seçenekler, şirketin çalışanlarına sunduğu mükemmel ötesi imkanlardan sadece birkaçı. Fark yaratıyorlar ve nam salıyorlar.

Şirket çalışanlarının takibini nasıl yapıyor? Bu soru gayet normal bir soru. Henüz bilmiyoruz ancak beklenileni veremeyen kişiler anında işten çıkarılarak yerlerine daha farklı kişiler alınıyor. Bu da şirketin sürekli iş akışı sağlaması adına önem arz eden büyük bir seçenek. İnanılmaz bir şirket.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir