Bir Kayahan Geçti, Acımız Büyük

Kayahan, Türk pop müziği için gelmiş geçmiş en büyük isimlerden birisiydi. Gençlik yıllarından itibaren kendini müziğe adayan ve her daim müzik ile beslenerek insanlara dinleyebilecekleri mükemmel eserler sunan Kayahan, ne yazık ki hayata gözlerini yumdu. Uzun bir süredir kansere karşı savaş veren ünlü sanatçı, bundan bir süre önce Üsküdar Belediyesi tarafından düzenlenen bir konsere dahi katılmış ve yıkılmadım, ayaktayım mesajı vermişti. Benim dahi en çok sevdiğim sanatçıların başında gelir. Son konserinde herkesten helallik istemeyi de ihmal etmemişti.

Kayahan
Kayahan

Kayahan şarkıları her zaman için derin bir AŞK konusu işlemiştir. Kayahan’ın eşsiz sesi ile de birleştikten sonra bugün hali hazırda en çok dinlenen eserlerden birisi olarak da dikkat çekmiştir. Eşinin yaşının genç olmasını pek çok kişi eleştirmişti ancak onlar birbirlerine mükemmel bir sevgi ile bağlıydılar. Nitekim günümüz ünlüler dünyasının boşanma kervanına asla katılmadılar. İsimleri bile geçmedi. Nitekim mutlu bir evliliğin sonunda mükemmel bir de çocukları oldu. Kayahan hep mutlu bir adamdı.

Kayahan Resim
Kayahan Resim

Kayahan – Bizimkisi Bir Aşk Hikayesi şarkısı ile birlikte de aslında ne kadar sevgi ve tutku ile bağlı olduğunu kanıtlamıştı eşine. Nitekim bu şarkı 2000’li yılların başında fenomen haline gelen ve herkesin hayran kaldığı bir şarkı olmuştu. Unutulmaz ve unutturulmayacak şarkılar. Sempatik kişiliği ve tavırları ile herkesin beğenisini kazanan ve asla kendisini gündem maddesi haline getirmeyen bir sanatçı olmayı başardı. 66 yaşındaydı ve artık kanser hastalığı iyice ilerlemişti. Son halleri sevenlerini üzüyordu ancak o hep mutluydu.

Kayahan Son Konser
Kayahan Son Konser

Son konserine yine eşi ile birlikte katılmıştı ünlü sanatçı. Asla yanından ayırmadığı eşini yine ayırmamıştı ve birlikte mükemmel bir konser, dinleti sunmuşlardı izleyenlere. Nitekim Kayahan orada hayatının son konserine, son kez sevenlerinin karşısına çıkmıştı. Kayahan, uzun süredir mücadele ettiği ancak asla hayattan koparmasına da izin vermediği kanser hastalığına dün sabah saatlerinde yenik düştü. Her ne olursa olsun sevilen ve eserleri ile daima hatırlanacak sanatçılardan birisi olduğunu kesinlikle inkar etmeyeceğim.

Küçüklüğümde dahi Kayahan şarkıları dinleyen birisi olarak acım büyük, acımız büyük. Usta sanatçıya Allah’tan rahmet ve yakınlarına sabır diliyoruz. Bu büyük sanatçının en sevilen şarkılarından birisi de sitemizde sizler ile paylaşmadan yapmayacağız. Bizimkisi Bir Aşk Hikayesi, siyah beyaz film gibi biraz.

https://www.youtube.com/watch?v=Il0wHvauUPc

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir