Çalgı Çengi Filmi Online İzlenme Rekoru Kırdı

Çalgı Çengi filmi aslında Türk sineması için çok büyük iki oyuncunun kazanılması için mükemmel bir girişim oldu diyebilirim sizlere. Film ilk olarak sinemalara geldiğinde çok fazla reklamı yapılmamıştı ve bu neden dolayısı ile sinema ekranlarında elde ettiği gişe rakamını değil de 200.000 kişi izlenme sayısına ulaştıklarını rahatlıkla söyleyebilirim. Filmimiz sinemada bu kadar az izlenmesine rağmen aslında izleyenler arasında ağızdan ağıza sürekli yaygınlaşan filmlerden birisi oldu. Bu da demek oluyor ki aslında bazı insanların izlemesi bile bir filmin popüler olması için yeterlidir.

Çalgı Çengi
Çalgı Çengi

Çalgı Çengi filmi Ahmet Kural ve Murat Cemcir ikilisinin bir araya geldiği ilk film. Sinemada 200.000 kişilik bir kitlenin izlediği ancak internet üzerinde milyonlarca izlenme rakamına ulaşan filmlerden birisi oldu. İnternet fenomeni olarak kısa süre içerisinde ilgi gördü ve oyuncularımız bu popülerliğin ardından zamana bağlı olarak İşler Güçler dizisini çektiler. Bu dizi ile de kariyerlerinin doruk noktasına ulaştılar ve mükemmel ötesi bir sonuç elde etmeyi de başardılar.

Çalgı Çengi Filmi
Çalgı Çengi Filmi

Çalgı Çengi filminin konusu ile alakalı olarak detaylara biraz değinmek istiyorum. Düğün şarkıcılığı yapan iki kuzen bir gün mutlaka ünlü olacaklarının hayali ile yaşarlar ve çok ciddi paralar kazanarak bu anlamda rahat bir yaşam sürmenin hedefi içerisinde olurlar. Bir gün ayarlanan bir düğün ile anlaşırlar ve bu düğün için kendilerine ayrılan kulis içler acısıdır. Kulis farelerin gezdiği, bozuk bisikletlerin bulunduğu ve kanalizasyon hattının geçtiği düğün salonunun bodrum katıdır.

Ahmet Kural ve Murat Cemcir
Ahmet Kural ve Murat Cemcir

Bu bodrum katında başlarına öyle şeyler geliyor ki inanamayacağınız türden. Bir mafyanın gerçekleştirdiği bir cinayete tanıklık ediyorlar ve her ne oluyorsa öldürülen adam bizim şaşkın ikilinin başına kalıyor. Bu durumda ne yapacağını net olarak bilmeyen ikili, aslında büyük bir sürüncemenin de içerisinde kalacaklar. Bu cesetten bir şekilde kurtulmaları ve olayı düzeltmeleri de gerekiyor. Derken düğüne çıkıyorlar ancak kafaları aşağıdaki cesette kalıyor. Aslında filmimiz genel olarak bu cesetten kurtulma çabaları ile geçen bir film olarak dikkat çekiyor.

Film son dönemlerde izlediğim en kaliteli filmlerden. Bu ikilinin tüm başarı hikayesi aslında 2011 yılından sonra ortaya çıkmaktadır. Bu film ile başlayan ve sonrasında İşler Güçler, Düğün Dernek ve Kardeş Payı projeleri ile de doruklara tırmanan mükemmel ötesi bir film kariyeri. İlk adımı sizlerde izlemelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir