Ra One Bollywood Efsanesi Olmaya Aday

Bollywood filmleri içerisinde son dönemin dünya çapında bilinen filmlerinden birisi olan Ra One ile alakalı olarak bilgilendirmek istiyoruz. Hint filminin efsane isimlerinden birisi olan Shahrukh Khan tarafından çekilmiş olan efsane filmlerinden birisi olarak dikkat çekiyor. Geçtiğimiz günlerde de yine bu oyuncunun efsane filmlerinden birisi ile alakalı olarak sizleri bilgilendirme amacı içerisine girmiştim. Nitekim şimdi çok çok hoşumuza giden diğer bir filmi de sitemizde sizler ile paylaşmak ve fikir sahibi olmanıza yardımcı olmak istiyoruz.

RA One
RA One

Ra One filmi, teknolojinin sınırları da zorlanarak hazırlanmış ve Bollywood filmlerinde çok da alışık olmadığımız bir format ile karşımıza çıkan harika filmlerden birisi olarak dikkat çekiyor diyebilmekteyiz. Film içerisinde önceki filmde olduğu gibi yine bir ölüm var ancak bu sefer hem komedi hem de trajedi doğrultusunda ilerleyen bir seyir söz konusu. Kısacası film içerisinde görmek istediğimiz birçok farklı detayı inceleyebilme şansına sahip oluyoruz. Filmde aynı zamanda farklı farklı seçenekleri görebilme şansına sahip olabileceğiz.

Shahrukh Khan
Shahrukh Khan

Filmde bir oyun programcımız var. Çocuğuna kendini kanıtlamak ve aynı zamanda başarılı bir şeyler üretebilme amacı içerisinde olan büyük bir oyun geliştirme şirketinin başında yer alıyor. Aynı zamanda projeleri kendi hazırlayarak bilgisayar oyunları hazırlıyoruz. Çocuğu için hazırlamış olduğu ve yüz tasarımı olarak kendisini kullandığı Ra One adı altında bir karakter hazırlıyor ve bu karakteri oyun ekranlarına döküyor. Oyun içerisinde Ra One karakterinin rakibi ise G-One oluyor. Aslında okunuşu CİVAN ve enteresan bir tesadüf olmuş.

G-One
G-One

Oyun satış rekorları kırıyor ve bir kutlama yapılıyor. Bundan bir süre sonra oyun içerisinde ki G-One karakteri oyundan fırlayarak kendi programcısını öldürüyor. Daha sonrasında aile her ne kadar ciddi anlamda üzüntü içerisine girse de Ra One isimli karakteri kendi ile birebir şekilde tasarlamıştı. O da gerçek hayata geliyor ve iki rakip karşı karşıya birçok farklı şekilde geliyor. G-One kalan aile fertlerini de öldürmeyi hedeflerken Ra One onları korumanın amacı içerisinde olmaktadır.

Ra One Filmi
Ra One Filmi

Film aynı zamanda Chamakh Challo, Dildara ve Criminal gibi şarkıları da ciddi anlamda nam yaptı. Dünyaca ünlü sanatçı Akon’un seslendirdiği bu mükemmel şarkılar o kadar mükemmel seçenekleri beraberinde getiriyor ki film beklenenden çok daha renkli bir hale geliyor. Bollywood filmlerine ilgi var ise ve fantastik filmleri seviyorsanız mutlaka izleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.