NBA 2K15 Mükemmel Grafikleri ile Fark Yaratıyor

NBA 2K15 oyunu son dönemlerde en çok beğendiğim ve grafikleri ile fark yaratan mükemmel bir bilgisayar oyunu diyebilirim. Normal şartlarda oyunu PlayStation 4 standartlarında oynardım ancak bilgisayarımda oyun oynamayalı uzun bir zaman almıştım ve bu oyunu deneyim etmek istedim. Bilgisayar oyunları içerisinde spor oyunlarına karşı her zaman için ilgim olduğunu söylemek istiyorum. İşte bu neden dolayısı ile spor ağırlıklı oyunlara da daha fazla eğilim gösteriyorum ve sitemiz içerisinde bu anlamda çok fazla yazımı okuyabilme şansına sahip olacaksınız.

NBA 2K15
NBA 2K15

Oyunda son birkaç senede olduğu gibi kapak yıldızı NBA liginin en kaliteli genç yıldızlarından birisi olan Oklahoma City Thunder oyuncusu Kevin Durant yer alıyor. Oyunu açtığımızda bizi kendisi karşılıyor ve mükemmel bir video oyununa giriş için belki de harika bir intro hazırlanmış. Bununla birlikte oyunun en mükemmel ve hoşuma giden detaylarından birisi de grafiklere fazlası ile önem verilmiş olması. Kısacası oyuncunun kafasından akan teri bile görebiliyorsunuz ve bu gerçekten çok gerçekçi.

NBA 2K15 Kevin Durant
NBA 2K15 Kevin Durant

NBA ligindeki tüm takımları görebiliyorsunuz ve ben bu oyunda özellikle kişisel kariyer oyununa bayılıyorum. Yani kendi kariyerinizi yapıyorsunuz ve fark yaratmak için önünüzde birçok farklı seçenek var diyebilirim. Bu seçenekleri değerlendirdiğiniz takdirde çok kısa bir zaman dilimi içerisinde oyunda yıldız olabilirsiniz. MVP ödülleri, milli takım ve hatta LA Lakers gibi bir takımda oynamak hayal değil. Ancak bunun için iyi çaba sarf etmek gerekiyor. Ben şahsen Point Guard (PG) ya da diğer bir adı ile oyun kurucu oynuyorum.

NBA 2K15 Lebron James
NBA 2K15 Lebron James

Oyun kurucular hem oyun anlamında çok daha esnek pozisyonlara kadar gidebiliyorlar hem de çok daha fazla sayı ve asist yapabilme şansına sahip oluyorlar. Rebound zorunluluğu yok. Ancak oyun kurucu olacaksanız eğer boyunuzu mümkün mertebe kısa tutun ki bu anlamda daha seri oynayabilme şansınız olsun. Zaman içerisinde daha kaliteli takımlarda oynamak sizlerin elinde. Oyunda oyuncuların tepkileri, konuşmalar ve ara konuşmalar gerçekten fark yaratıyor diyebilmekteyim.

NBA 2K15 Houston Rockets
NBA 2K15 Houston Rockets

Farklı bir bilgisayar oyunu deneyimi yaşamak istiyorsanız kesinlikle öneririm. Ancak unutmayın ki oyunun boyutu çok fazla ve ortalama bilgisayarlarda bile tam verim alarak oynamanız zor. Ben 2 GB 256 Bit ekran kartı ile bu oyunu oynuyorum ve doyamıyorum. Sizlerin de performans bilgisayarlarınız var ise şayet oyunu kesinlikle sizlere da tavsiye ediyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir