Kingsman: Gizli Servis Mükemmel Bir Film

Kingsman: Gizli Servis filmi kısa bir süre öncesinde sinemaya geldi ve en çok merak ettiğim filmlerden birisi olması münasebeti ile filme gitme kararı aldım. Zamanımın çok az olmasına rağmen bu filme mutlaka gitmek istiyordum ve sırada ise Son Mektup filmini merak ve heyecan ile beklemeye de devam ediyorum. Kingsman, kadrosu ve konusu ile son derece ilgi çeken bir Hollywood yapımı olarak dikkatimi çekti ilk başta. Aynasızların filmi olduğunu düşünüyordum ilk başta ve sıradışı gelmişti fragmanı.

Kingsman: Gizli Servis
Kingsman: Gizli Servis

Kingsman: Gizli Servis konusuna üstü kapalı biraz değineceğim. Samuel L. Jackson ismini en son yanlış hatırlamıyorsam şayet Avengers (Yenilmezler) isimli filmde görmüştüm. Bu filmde son derece profesyonel oyunculuğu ile yine beni kendine çekmişti. Nitekim uzun bir zamandır onu görememenin üzüntüsü de vardı ve acaba oyunculuğu bıraktı mı diyordum. Ancak bırakmamış ve bu filmde çok aykırı bir karakter olarak karşımıza çıkmış. Etkileyici bulduğumu da söylemem gerekiyor aslında.

Kingsman
Kingsman

Filmimizde bir sokak serserisinin hayatının nasıl değiştiği anlatılıyor aslında. Ailesi bir zamanlar profesyonel bir ajan olan bu genç, ailesini kaybettikten sonra sokaklarda yasadışı işlerde görev almaya başlamış ve tam bir çatlak Amerikan genci sınıfına bürünmüştür. Nitekim bir gün kafasına dank eder ve en azından demeyi dahi kafasına koyarak Amerikan Gizli Servis Ajanı olabilmek için başvurur. Ailesinin de referansı aslında onun bu görev için ne kadar uygun olduğunun en büyük kanıtıdır. Nitekim kabul edilir ve aslında büyük macera başlamış olur.

Kingsman Secret Service
Kingsman Secret Service

Ona eğitim verecek ekip o kadar profesyoneldir ki onun bu asi kişiliğinin önüne geçebilmek için onun tarzında bir şeyler yapmaya iterler kendilerini. Aslında film bu noktadan itibaren muazzam şekilde komik bir hale geliyor. Samuel L. Jackson ismini de bu gibi rollerde görmek her zaman için güzel olmuştur. Bu gizli servis öyle büyük görevleri başarmış ki eleman hala başına ne gibi bir sorumluluk aldığından habersiz tavırlar sergiler. Ta ki ilk kurşunu burnunun ucundan geçerken görünceye kadar.

Kadrosu ve konusu itibari ile içerisinde macera, aksiyon, gerilim ve komedi unsurlarını barındıran harika ötesi bir yapımdan bahsediyorum. IMDB puanı ile de bunu kanıtlayan filmi hala sinemada oynuyorken gidip izlemenizi şiddet ile tavsiye ederim. Zira yakın zaman içerisinde Son Mektup ile alakalı yorumlarımı da sunacağım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.