Windows 10 Beklenen Resmi Tanıtımı Gerçekleşti

Bilgisayar kullanıcılarının merak ile beklediği Windows 10 resmi tanıtımı 21.01.2015 tarihinde Amerika’da yapılan görkemli bir lansman ile gerçekleşti. Windows 8 işletim sisteminden beklediği verimi alamayan ve bu anlamda köklü bir değişim planlayan Microsoft şirketi, her anlamı ile fark yaratacak mükemmel bir işletim sistemi hazırlamış. Biz kullanıcıların geri bildirimlerini de fazlası ile ön plana almışlar. Lansman içerisinde sürpriz gelişmeler de meydana geldi ve Microsoft şirketinin giyilebilir teknolojiler sınıfına ürettiği yeni ürün de resmen görücüye çıkarıldı.

Windows 10 Tanıtım
Windows 10 Tanıtım

Tanıtım içerisinde Windows 10 özellikleri ile alakalı olarak en çok ilgi çekebilecek olanları görseller eşliğinde yayınlandı ve insanların bilgi sahibi olması sağlandı. Şahsım adına konuşmam gerekirse gerçekten mükemmel özellikler eklenmiş ve Cortana’nın olması, hiç bilgisayar kullanmayı bilmeyen insanlar için de mükemmel seçenekleri beraberinde getirecek diyebilirim. Özellikler ile alakalı olarak yapılan açıklamaları da baz alarak sizlere en yeni özellikleri bizzat açıklamak ve fikir edinmenize yardımcı olmak istiyorum. Detaylar şu şekilde olacak.

Windows 10 Cloud
Windows 10 Cloud

Windows 10 işletim sistemi ile birlikte artık SkyDrive kullanımı çok daha fazla yaygınlaştırılma aşamasında. Artık mobil cihazlarınız ve bilgisayarınız senkronize bir şekilde çalışabilecek. Bununla birlikte bulut sunucuları üzerinden anlık olarak paralel şekilde müzik dinleme gibi bazı seçenekleri aktif olarak kullanabilme şansına sahip olabileceksiniz. Bu da aslında işletim sistemlerinde bir ilk olarak dikkat çekecek.

Windows 10 Ücretsiz Güncelleme
Windows 10 Ücretsiz Güncelleme

En çok hoşuma giden konulardan birisi de daha önceden Windows 7, Windows 8 ve Windows 8.1 sürümlerini lisanslı olarak satın almış Windows kullanıcıları, Windows 10 isimli işletim sistemine ücretsiz olarak sürüm yükseltme yapabilecekler ve bu da aslında mükemmel sonuçları beraberinde getirecek diyebiliriz. Kısacası daha önceden lisanslı işletim sistemi almış olan kişi ve kurumlar bayram edecek.

Windows 10 Başlat Menüsü
Windows 10 Başlat Menüsü

Başlat menüsü bildiğimiz gibi Windows 8 işletim sistemi ile çok büyük eleştiri oklarının hedefi olmuştu. Microsoft şirketi bu anlamda yeniden eskiye döndü ve klasik başlat menüsünü Windows 8 işletim sistemindeki FLAT TASARIM mantığı ile harmanlayarak çok daha göze hoş gelen ve bir o kadar da kullanışlı başlat menüsü hazırladılar. Yukarıdaki resimde de bunun örneğini görebiliyorsunuz.

Windows 10 Xbox One Oyunları
Windows 10 Xbox One Oyunları

Oyun severler için mükemmel bir  özellik daha geliyor. Xbox One için hazırlanmış olan oyunları artık kolaylıkla Windows 10 için Stream edebilecek ve sorunsuz bir şekilde oynayabileceksiniz. Bunlar sadece özelliklerin birkaçı. Ürünün çıkarılmasına yakın çok daha mükemmel özellikler sizlerle olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir