Person Of Interest Mutlaka İzlenmesi Gereken Dizilerden

CNBC-E dizileri ile alakalı olarak en beğendiklerimden devam ediyor ve sizlere Person Of Interest isimli mükemmel diziyi öneriyorum. İçerisinde bilim kurgu, suç, drama, aksiyon ya da bu gibi aklınıza gelebilecek birçok farklı türü içerisinde barındıran mükemmel bir televizyon dizisi. Amerika’nın CBS kanalında da yayınlanan ve en çok izlenenler arasında yer alan dizilerden. Amerikan polisiyelerine her zaman bayılmışımdır ve her ne olursa olsun ilgimi çeken konular ve farklı bakış açıları bu tip diziler içerisinde yer alıyor ve beni içine çekiyor.

Person Of Interest
Person Of Interest

Senaryosu ünlü aksiyon yazarlarından birisi olan Jonathan Nolan tarafından yazılan ve son derece yaratıcı, her bölümde farklı bir tat veren mükemmel ötesi polisiye dizilerden birisi olarak dikkat çekiyor. Şahsen her bölümü iple çekiyorum ve farklı farklı olaylar olmasına rağmen içerisinde yer alan enteresanlıklar, geçmişe yönelik olayların ince bir detay ile ele alınması ya da bu gibi birçok unsur beni bu dizinin içerisine çeken en önemli etkenlerden birisi durumunda.

Person Of Interest CNBC-E
Person Of Interest CNBC-E

Gizemli bir film olduğunu söylemiştik. Oyuncu seçimleri mükemmel olan bu diziyi yeni izlemeye başlayanların anlam veremedikleri birçok farklı unsur olabilir. Harold Finch (Michael Emerson), dizide kimsenin bilmediği gizemli bir milyarderi canlandırıyor. Finch, o kadar zeki ve olayları o kadar iyi takip edebiliyor ki bu anlamda ülkemizde ki Galip Derviş türevi bir insan olarak da niteleyebiliriz. Kısacası beynini fazlası ile iyilik için kullanan bir deha. John Reese (Jim Caviezel) ise eski bir CIA ajanı olarak dizide yer alıyor.

Harold Finch & John Reese
Harold Finch & John Reese

Finch, Amerika’da ki suçlular ile mücadele etmek için ajan Reese’in yardımına başvuruyor ve bu aşamadan sonra ise tüm suçları derinlemesine izlemeye başlıyorlar. Finch, mükemmel zekası ve maddi olanakları nedeni ile kolunun uzun olmasını kullanarak tüm suçları psikolojik olarak aydınlatma yolunda önemli adımlar atıyor. Ajan Reese ise polis iç güdüleri ile tüm olayların kısa zaman içerisinde çözülmesi için inanılmaz bir aksiyonun içerisine giriyor diyebilmekteyiz.

Dedektif Carter (TARAJI P. HENSON) bir şube müdür ve dışarıdan bu ikiliyi destekleyerek tüm olayların kısa zaman içerisinde çözülmesi için yardım ediyor. Dizinin birkaç bölümünü izleseniz gerçekten bağımlısı olacağınız mükemmel ötesi bir yapım olduğunu söyleyebilirim. Mutlaka izlemeniz gereken dizilerden ve Pazar günleri CNBC-E ekranlarında sizlerle olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir