Küçükyalı Lakerda Balık Restaurant, Denize Karşı Eşsiz Lezzet

İstanbul’da eşsiz deniz manzarasına karşı farklı bir deneyim arıyorsanız Lakerda Balık Restaurant tam size göre. Geçtiğimiz günlerde İstanbul’a yolum düştü ve doğup büyüdüğüm semt olan Küçükyalı, Maltepe dolaylarında arkadaşlarım ile gezintiye çıktım. Burada daha eskiden restaurantlar elbette ki vardı ancak zaman içerisinde onların yerini çok daha yenileri almış. Bizler arkadaşlar ile fasıl yapma hayranı olduğumuzdan dolayı bu sefer ilk olarak nezih bir ortamda lezzetli balıklar yiyebilmek için önerileri dinledik ve Lakerda’ya gitme kararı aldık.

Lakerda Balık Restaurant
Lakerda Balık Restaurant

İstanbul balık restaurantları içerisinde belki de en lezzetli balıkları yedim diyebilirim. İstanbul’da tabi ki çok fazla bu içeriğe sahip lokanta mevcut. Ancak 30 – 35 farklı yerde balık yedim. İçlerinde Lakerda en iyilerden birisi olarak dikkat çekti. Küçükyalı sahili manzarası ile ve aynı zamanda modern konsepti ile çok dikkat çekici bir restaurant. Üstelik konsept açısından aradığınız hemen tüm konularda müşterilerine özel olarak hizmet veren bir mekan. Kısacası fark yaratan bir balık lokantası diyebilirim.

Lakerda Restaurant
Lakerda Restaurant

Mekanda özel günlere özel hizmetler verildiği gibi futbol tutkunları için aynı zamanda Lig TV imkanı da sunuluyor. Her şey bir yana balıklarındaki lezzeti dilime dolamam gerekiyor. Lipsoz balığı, birçok kişinin tanımadığı ancak lezzeti ile insanları adeta şaşkına çeviren mükemmel bir balık türü olarak dikkat çekiyor. O kadar taze ve lezzetli bir şekilde harmanlanmıştı ki sunum anlamında da çok aşırı bir beklentim olmasa da oldukça iyi bir sunum yapıldı. Lezzeti ise 5 yıldızlı bir lezzetti.

Lipsoz Balığı
Lipsoz Balığı

Restaurant sadece eşsiz Küçükyalı sahili manzarası ile dahi dikkat çekiyor. Yemekten sonra dilerseniz kalkıyor ve eşsiz sahilde sevdikleriniz ile bir yürüyüş yapıyorsunuz. Farklı bir arayış içerisinde olan insanlar için mutlaka önerebileceğim mekanlardan birisi. Dilerseniz balıktan farklı olarak fix menülerden de yararlanabiliyorsunuz. Vejeteryanlar için özel olarak hazırlanmış yeşillik menüler, kırmızı et sevenler için keza aynı şekilde hazırlanmış özel sunumlar ile birlikte sizlere arz ediliyor.

Arşipel Balık Menü
Arşipel Balık Menü

Yukarıdaki resim sizlere bir nevi beyaz et sunumu gibi gelebilir ancak değil. Arşipel balık menü, restaurant içerisinde en çok tercih edilen lezzetlerden birisi durumunda. Arşipel balığı çok fazla bulunan balıklardan değildir. Restaurant içerisinde de sürekli satışı yapılamıyor ancak denk getirenler mutlaka bu eşsiz lezzeti deneyim etmeliler. Yakın zaman içerisinde yeni mekan tanıtımları ile sizlerle birlikte olacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir