İstanbul’ da İyi Çay İçmelik Mekanlar

Çay Severler İçin İstanbul’ da Tavşan Kanı Mekanlar!

Çayı övmeye, satırlarca anlatmaya kalksak bu yazı bitmez… Bizler de haliyle Çay seven bir milletin ferdi olarak bizim gibi çay tutkunlarına İstanbul’da en iyi çay mekanları ‘nı yazalım dedik. Doya doya gidiniz, afiyetle içiniz diye:)

Her Daim “Dem”

Meşhur Dem ‘i daha önce burada anlatmıştık sizlere. Mekan İstanbul’da açılan Çay Konseptli ilk mekan olması itibarı ile de listenin başında. Karaköy ve Bebek olmak üzere iki şubesi bulunan mekanda aklınıza gelen her çeşit çayı tadabilirsiniz.

demcafe-nesiguzel

Marka Gibi Marka, O Bir Efsane : Mustafa Amca Jean’s

Beyoğlu Danişment Geçidinde yer alan bu tatlı mı tatlı salaş mekan başta öğrencilerin vazgeçilmezi. Zaten mekanı genelde müdavimi olanlar bilir en iyi. Rahatsız taburelerine rağmen ne zaman gitsek dolup taştığını görürüz… Çayı pek güzel, tostu da fena lezzetlidir bizden söylemesi 😉

mustafa-amca-jeans-nesiguzelnet

Orada Dur ! : Çay Station Kadıköy

Kadıköy Caferağa’da bulunan bu çayını sevdiğimiz mekanda, demleme, meyveli çaylar, kış çayı, yasemin çayı, yeşil çay, aşk çayı gibi çayları tadabilirsiniz. Tabi çayın yanı sıra kahve çeşitleri de mevcut…

Kadıköy’ün sıcak atmosferine de böyle mekanlar pek yakışıyor doğrusu:)

cay-station

Üsküdar’a Gider İken.. “Çay Dükkanı”

Üsküdar Selman-i Pak Caddesi, İsmail Dümbüllü Sokakta yer alan bu çay güzeli mekan, daha önce adını bile duymamış olabileceğiniz çayları denemeniz için doğru adres.

Dünyanın dört bir yanından farklı çayları getirip misafirlerine sunan bu mekan, İstanbul’da hem de en eski en tatlı semtlerden biri olan Üsküdar’da siz çay severlerin keşfini bekliyor.

cay-dukkani

Hisarın “Çay” Hali : Kale Cafe

Rumeli Hisarı ‘nın kahvaltısıyla meşhur bu güzel mekanı, İstanbul’da çay içmeyi en sevdiğimiz mekanlardan ki, bunda manzaranın da etkisi büyük.

Kahvaltısı mekanın konumuna göre oldukça uygun diyebiliriz. Bir haftasonu arkadaş grubunuzla burada uzun bir kahvaltı, ardından da bitmeyen çay sohbetleri yapabilirsiniz güzelim boğaza karşı…

kale-cafe

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir