İstanbul Gezilecek Yerler Listesi

İstanbul gezilecek yerler listesi ile alakalı olarak ülkemizde farklı şehirlerden gelen ziyaretçiler ya da bununla birlikte yurtdışından gelen ziyaretçilerin internet üzerinde yoğun araştırmaları söz konusudur. Sitemiz içerisinde bu anlamda siz değerli okuyucularımız için her zaman en doğru bilgileri vermek ve gezintilerinizde her anlamda ilginizi çekebilecek seçeneklere de yönlendirme yapmak istiyoruz. Kısacası deneyimi sizlere sunmak ve anlatmak amacındayız. Sitemizin geniş kapsamlı içeriğinde bu tip konular ile alakalı olarak tüm bilgileri bulabilme şansına da sahip olacaksınız.

İstanbul
İstanbul

İstanbul’un tarihi yerleri daha yoğunlukta. Ancak her ne olursa olsun eşsiz boğaz manzarası, Çamlıca tepesinde yapılacak olan İstanbul manzarasına karşı mükemmel bir çay keyfi vazgeçilmezlerinizden olabilir. İnsan her ne olursa olsun bu şehre gideceği zaman bir listeye ihtiyaç duyar. Hiç gitmemiş turistler de bir rehber eşliğinde bu mükemmel şehri gezmek ister. Bu şehrin birçok farklı gezecek noktası vardır. Müzeler, tarihi mekanlar, eğlence mekanları ya da aklınıza gelebilecek birçok farklı seçeneği sizlere sunan eşsiz bir şehir.

İstanbul Tarihi Mekanlar
İstanbul Tarihi Mekanlar

İstanbul Tarihi Mekanlar Listesi

İstanbul tarihi mekanları ile dünya genelinde nam salmış şehirlerden birisi olarak dikkat çeker ve dünyanın dört bir yanından ziyaretçi alır. Tarihi mekanları bir liste çerçevesinde inceleyecek olursak;

 1. Anadolu Hisarı
 2. Sultanahmet Camii
 3. Ayasofya Müzesi
 4. Dolmabahçe Sarayı
 5. Topkapı Sarayı
 6. Yerebatan Sarnıcı
 7. Bozdoğan Su Kemeri
 8. Galata Kulesi
 9. Kuz Kulesi
 10. Rumeli Hisarı
Gülhane Parkı
Gülhane Parkı

İstanbul Genel Gezi Listesi

Yukarıda sizlere tarihi mekan bazında mutlaka gezmeniz gereken yerleri en ince ayrıntıları ile listeledik. Kime sorarsanız sorun ilk 10 listelenmek istense garanti bu gezilecek yerler olurdu. Şimdi ise genel olarak gezilmesi gereken mekanları incelemek istiyoruz. Liste şu şekilde;

 1. Gülhane Parkı
 2. Taksim Meydanı
 3. Kadıköy Moda Sahili
 4. Adalar
 5. Beylerbeyi Sarayı
 6. Çırağan Sarayı
 7. Kapalıçarşı
 8. Mısır Çarşısı
 9. Miniatürk
 10. Çamlıca Tepesi
 11. Polonezköy
 12. Üsküdar Sahili

ya da bu gibi mükemmel mekanlar İstanbul şehrine gittiğiniz zaman gezilmesi gereken olmazsa olmaz mekanlardan birkaçı olarak listelenebilir. İstanbul’da daha sayılabilecek birçok farklı mekan var ancak her zaman en önemlileri üzerine yoğunlaştığımızdan dolayı sizleri bu bağlamda bilgilendirmek en büyük amacımız.

Uçsuz bucaksız bir şehir olarak dikkat çekiyor ve her ne olursa olsun yukarıda sunduğumuz listeleri gittiğiniz zaman değerlendirme altına alın. Böylelikle içinizde ukte kalacak herhangi bir durum da söz konusu olmayacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir