Hacıoğlu Lahmacun Tadına Doyulmaz Bir Lezzet

Hacıoğlu Lahmacun konusunda diğer markalara nazaran çok daha fazla ön plana çıkan ve farklı şehirlerde ki şubeleşme hareketi ile günümüzün en hareketli restoran zincirlerinden birisi olarak dikkat çekiyor. Küçük yaşlarda Maltepe bölgesinde ikamet ederdim ve burada Hacıoğlu en meşhur lahmacun yapan firmalardan birisiydi. Bundan 15 sene kadar önceki bir süreçten bahsediyorum izlere. Lahmacununu yerken yüzünün şekilden şekile girdiğini ilk defa görüyordum babamın. Mükemmel ötesi bir lezzet ile lahmacun yapıyorlar ve hala mümkün olsa gidip yemek istiyorum.

Hacıoğlu
Hacıoğlu

İstanbul merkezli bir firma olan ve zaman içerisinde Bursa, Ankara, Antalya gibi bölgelerde de şube açan lahmacunun uzmanları, zaman içerisinde bu sektörde adını gitgide çok daha ciddi noktalara taşıdı diyebilirim. Bir lahmacun nasıl olmalıdır? Bunun cevabını arayanlara en iyi cevabı aslında Hacıoğlu veriyor. Yumuşak, yanmamış, taze yeşillikler ve lezzetli bir kıyma eti ile hazırlanan eşsiz bir lezzet. Hacıoğlu eskiden AVM içlerinde değildi ancak şimdi Franchise sistemine geçtikleri için bu sisteme dönüş yapmışlar.

Hacıoğlu Lahmacun
Hacıoğlu Lahmacun

Lahmacunun baharatını ve etin kıvamını yıllardır hiç bozmadan sürekli aynı lezzette tutmayı başaran benim tanıdığım tek firma. Eğer ki İstanbul’da yaşıyorsanız illa ki yemişsinizdir ve sizlerin bu anlamda ki yorumlarını da merak ediyorum açıkçası. Hamburger konusunda Burger King ne ise lahmacun konusunda da Hacıoğlu benim için o anlam ifade ediyor. İstanbul ya da İzmir hiç farketmez gittiğim zaman şubelerini araştırır ve gider mutlaka şubesinde bir lahmacun yerim. Şuan Adana’da olduğum için pek şansım olmuyor.

Lahmacun
Lahmacun

Lahmacun yapmak bir sanattır. Özellikle o hamuru ince bir şekilde hazırlamak ve fırında en iyi şekilde pişmesini beklemek, zamanını tutturmak ayrı bir sanattır. Her ne olursa olsun Hacıoğlu Türkiye sınırları içerisinde bunu en iyi başaran firmalardan birisi olarak dikkat çekiyor. Etinin lezzeti nereden geliyor bilmiyorum ancak her yerden bu lezzetin tadını almak mümkün değil. En azından son birkaç sene içerisinde durum bunu gösteriyor. Hal böyle olunca firmayı ayrıcalıklı kılan en önemli unsur da ortaya çıkardıkları lezzet oluyor.

Şubeleri ile alakalı olarak bilgi almak isterseniz hemen resmi internet sitesine giriyorsunuz. Burada şehir ve şehirlerde yer alan farklı şubelerin adresleri ve krokileri yer alıyor. İmkanınız olur ise mutlaka bir tadına bakmanızı öneririm, eminim ki bu konuda bana hak vereceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir