Dünyadaki Görülmesi Gereken Şehirler

Dünya üstündeki görülmesi gereken şehirler ile alakalı olarak insanların bilgiye çok büyük ihtiyaçları olduğunu da rahatlıkla söyleyebiliriz. Güzellikleri, sosyal alanları, insanları ya da diğer birçok farklı seçenekleri ile mutlaka gezilmesi gereken şehirler ile alakalı olarak siz değerli okuyucularımızı bilgilendirmek ve fikir sahibi olmanıza da yardımcı olmak istiyoruz. Siz hemen şimdi kafanızda bu şehirlerden birkaçını kurun. Siz olsanız hangi şehre gitmek ve orada vakit geçirmek isterdiniz? Sizlerin bir şehirden beklentileri ne olabilir? İşte bunu masaya yatıracağız.

New York
New York tüm

Yukarıdaki resimde de görüp ve anlayabileceğiniz üzere bu anlamda en önemli seçeneklerden birisi de Amerika’nın en büyük ve görkemli eyaletlerinden birisi olarak New York gösterilebilir. Şehrin tüm kalabalığına ev sahipliği yapan mükemmel mekanları ile dikkat çeken ve özellikle sağ ve sol kısımlarındaki reklam panoları ile bile markalaşan şehirlerden birisi olarak dikkatleri çekmeyi de başarmıştır. En azından herkes filmlerden ya da farklı seçeneklerden bu şehre bir şekilde hayranlık besliyor.

Miami
Miami

Burada resimler ile anlatmaktan ziyade dünya genelinde en çok ilgi gören şehirleri sizler için maddeler halinde incelemek ve fikir sahibi olmanıza da yardımcı olacağız. Ülkeler bazında sizlerin de tahmin edebileceği üzere Amerika ön plana çıkan ülkelerden birisi olarak dikkat çekiyor. Ancak modernliği ile de dikkat çeken ve filmlerde gördüğümüz kadarı ile “Ah şimdi orada olmak vardı” dedirten şehirlerin de olduğunu unutmamak gerekiyor. Şimdi listeyi inceleyecek olursak;

 1. Miami (Amerika)
 2. New York (Amerika)
 3. Silikon Vadisi (San Francisco, Amerika)
 4. Roma (İtalya)
 5. Milano (İtalya)
 6. Amsterdam (Hollanda)
 7. Prag (Çek Cumhuriyeti)
 8. Viyana (Avusturya)
 9. İstanbul (Türkiye)
 10. Madrid (İspanya)
 11. Barselona (İspanya)
 12. Paris (Fransa)
 13. Londra (İngiltere)
Prag
Prag

Genellikle en çok ilgi gören ve dünya genelinden ziyaretçilerin akın ettiği şehirler yukarıdaki gibidir. Her anlamda ilgi çekici ve farklı şehirler olarak dikkat çekiyorlar ve her birinin farklı bir özelliği var. Tarihi anlamda en ilgi çekici İstanbul, tatil açısından Miami, aşk açısından Roma, moda açısından Milano ya da efsane yapıtlar dediğimiz zaman Paris buna örnek gösterilebilir.

Kısacası her şehrin farklı bir anlam ifade ettiğini unutmamak gerekiyor. Şehirlerin en güzel yanları da insanların daima merak ettikleri şehirler olmasıdır. Bu da aslında fark yaratabilmek için en önemli unsurlardan da birisi olarak dikkatleri çekiyor diyebilmekteyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir