Bir Adana Efsanesi Dilberler Sekisi

İsmi ile de görüntüsü ile de ambiyansı ile de fark yaratan Adana’nın en güzel ortamlarından birisidir Dilberler Sekisi. Adana şehrinin daha öncesinde baraja ve Seyhan nehrine paralel uzandığını anlatmıştım sizlere. Kısacası nehir kenarına kurulmuş bir yerleşimdir Adana. Günümüz modern standartları göz önüne alınarak hazırlanan mükemmel yaşam alanları ile birlikte de çok daha fazla ön plana çıkmıştır. Ancak bu şehrin özellikle nehire ya da baraja kıyısı olan kesimleri herkes tarafından merak ediliyor ve bir o kadar da araştırılıyor.

Dilberler Sekisi
Dilberler Sekisi

Adana nehir kenarı yerleşimlerinden birisi olarak dikkat çeken Dilberler Sekisi, yeşili ve nehir manzarası ile o kadar mükemmel bir ortam ki inanamazsınız. Özellikle yaz aylarında tahmin edebileceğiniz gibi Adana şehrinde kavurucu sıcaklar yer alır. Kavurucu sıcakların bunaltan hallerinden kaçmak için en iyi seçeneklerden birisidir aslında burası. Nehirin gürül gürül akan sesi ve verdiği o mükemmel serinlik gerçekten görülmeye ve yaşanmaya değer bir haz. Tabi ki daha farklı seçenekler de var.

Adana Dilberler Sekisi
Adana Dilberler Sekisi

Yukarıdaki resme dikkat ile baktığınız zaman yürüme yolunun sonunda köprünün bitişine paralel olarak açılmış hemen altında kafe gibi bir yer göreceksiniz. Dilberler Cafe olarak bilinen bu kafe aslında en meşhur kafelerden birisi olarak dikkat çekiyor. Yaz aylarının kavuran sıcaklarını görmeyen ve serin bir deneyimi bizlere sunan bu mükemmel alan, aynı zamanda bizlere masa oyunları oynayabilme imkanı da sunuyor. Kısacası mükemmel bir mekan ve belki de yatırımcısını  en çok memnun eden mekan olarak nitelendirilebilir.

Dilberler Sekisi Gelin Suvağı
Dilberler Sekisi Gelin Duvağı

Gelin duvağı ismi ile bilinen çiçekler Adana şehri için her zaman büyük önem arz etmiştir. Dilberler Sekisi yürüme yolu boyunca eşsiz renk ve kokusu ile bu çiçeceklerden fazlası ile görmeniz mümkün. Büyükşehir Belediyesi son dönemlerde peyzaj konusuna fazlası ile önem verdi ve Adana şehrini de yeşillikler ile buluşturmaya baya kararlılar gibi görünüyor. En azından Dilberler Sekisi bu anlamda bizlere sunulmuş mükemmel bir seçenek. Eşiniz ya da sevgiliniz ile el ele mükemmel bir gezinti için ideal.

Özellikle yaz aylarında mutlaka ziyaret etmeniz gereken eşsiz bir güzellik olduğunu söyleyebilirim sizlere. Adana şehrinin gezilmesi gereken nadir mekanlarından birisidir ve aslında şehrin sembolleri arasında da yer alır. İşte bu neden dolayısı ile yolunuz düşer ise mutlaka ziyaret edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir