Sony PlayStation 4 Deneyimini Yaşamak Gerekiyor

Oyun konsolları boyut atlamaya devam ediyor ve Sony Playstation 4 bu oyun konsolları içerisinde son dönemlerin en büyük yapıtlarından birisi durumunda. Amiyane tabir ile “Adeta bir başyapıt” diyebilirim. Artık küçük ya da büyük herkes boş zamanlarını değerlendirmek için bu tarz oyun konsollarında özellikle futbol oyunlarını denemeyi seviyor. Şahsım adına arkadaş toplantılarında en çok sevdiğim aktivitelerden birisi de birbirimiz ile turnuva usulü PES oynamaktır. PES, birçok kişinin bildiği gibi dünyaca ünlü bir futbol oyunu olarak dikkat çekiyor.

Sony PlayStation 4
Sony PlayStation 4

Sony Playstation 4 özellikleri, önceki sürümlerine nazaran adeta Ütopya’yı görmek gibi bir şey olmuş. Yani çok farklı seçenekler sunulmuş. Ben şahsen görüntü kalitesi, oynanışta ki gerçeklik, Bluetooth mantığı ile çalışan oyun kolları ya da bu gibi diğer detaylara o kadar hayran kaldım ki daha önceden elimde bulunan Sony PlayStation 3 sürümünü çöpe atasım geldi. Ancak her ne olursa olsun atmadım çünkü ileride bunlar tarihi eser olarak çocuklarıma kalacak diyebilirim. 🙂

Playstation 4 DualShock
Playstation 4 DualShock

Sony PlayStation 4’ün Nesi Güzel?

Öncelikle HD görüntü kalitesini iliklerimize kadar yaşatan mükemmel bir oyun konsolu modeli durumunda. Yukarıdaki resimde de inceleyebileceğiniz üzere Dualshock 4 teknolojisi ile hazırlanmış olan mükemmel bir Joystick söz konusu. Playstation Network özelliği, cihazı internete bağlayarak diğer oyuncular ile etkileşim içerisinde olabilmek için adeta mükemmel bir imkan olmuş diyebilirim. Aynı zamanda joystick üzerinde ki “SHARE” butonu ile anlık olarak paylaşım yapabilme şansına sahip oluyorsunuz ve bu çok büyük bir ayrıcalık olarak dikkat çekiyor.

Sony Playstation 4 Network
Sony Playstation 4 Network

Playstation Vita ile tam uyumlu bir şekilde çalışabiliyor. İki cihaz arası senkronizasyon sağlayabilme şansına sahip olabiliyorsunuz. Aynı zamanda alışık olmadığımız bir şekilde Sony Playstation TV teknolojisi de beraberinde geliyor. Küçük bir receiver kutusu sizlere tüm dünyayı televizyon ekranlarına getirme imkanı tanıyor. Kısacası büyük bir ayrıcalık. Aynı zamanda Sony App sistemi sayesinde Sony cihazlar arası tüm etkileşimi sağlayabiliyorsunuz. Kısacası her ne olursa olsun dünyanın en çok satan oyun konsolu olmayı hak ediyor diyebilirim.

PS4 PES2015
PS4 PES2015

Yukarıdaki resmi inceleyin ve oyundaki görüntü kalitesini anlamaya çalışın. Oyun oynamak için Ütopya’da ya da Kripton’da araştırma yapmamıza gerek yok arkadaşlar. Sony Playstation 4, her anlamda mükemmel bir şekilde tasarlanmış ve oyun deneyimini iliklerimize kadar yaşamamıza imkan tanıyor. Bu zamana kadar denemeyenleriniz vardır, hemen internet kafelere gitmek lazım. 🙂

One thought on “Sony PlayStation 4 Deneyimini Yaşamak Gerekiyor

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.