Skype Business Sürümü Resmen Yayınlandı

Skype Business sürümü geçtiğimiz günlerde internet üzerinde resmi olarak yayınlanarak insanların kullanımına açıldı. Daha doğrusu bu sistemi kurumsallar için özel olarak geliştiren ve anlık olarak rahatlıkla iletişim kurabilmemize imkan tanıyan yazılım, Microsoft şirketinin en başarılı özelliklerinden birisi olarak dikkat çekiyor. Yazılım en iyi özelliklerinden birisi de kuşkusuz ki hemen hemen tüm mobil platformlarda çalışıyor olması olacaktır. Zaman içerisinde bu konu ile alakalı olarak çok daha hızlı gelişmeler yaşanıyor diyebilirim. Bu gelişmelere ayak uydurmak gerek.

Skype Business
Skype Business

Skype Business özellikleri içerisinde o kadar farklı yenilikler var ki şaşmamak elde değil. Konferans özelliği maksimum performans alabileceğimiz şekilde hazırlanmış ve dünyanın dört bir yanından insanın bağlanarak sorunsuz bir şekilde görüşme yapabilmesi için ayarlanmış. Üstelik dilerseniz bu konferans görüşmelerini tamamı ile kayıt altına alabiliyor ve SkyDrive hesabınıza yedekleyebiliyorsunuz. Bu da aslında ilerleyen süreçte yinelenen konuşma gereksinimlerinizi karşılayabilmeniz için mükemmel ötesi bir seçenek sunuyor. Kurumsallar için olmazsa olmaz özelliklerden birisi olacağı kanısındayım.

Skype For Business
Skype For Business

Aynı zamanda yazılımı tüm cihazlarınızda sorunsuz bir şekilde kullanabilme şansına da sahip olacaksınız. Business sürümü mobil platforma da tüm masaüstü özellikleri dahil olacak şekilde taşındı ve insanların kullanımına açıldı. Bu da aslında harika sonuçları beraberinde getirecek. Nasıl mı? Zamana bağlı olarak çok daha hızlı seçenekler karşımıza çıkıyor ve her ne olursa olsun Microsoft şirketinin bireysel ve kurumsal yazılımlar üzerine daha fazla eğilim göstermesi ile birlikte sektörün en büyük firması olma yerinde ki sağlamlığı da ciddi olarak artıyor.

Skype Business Promo
Skype Business Promo

Yukarıdaki resimlerde de görebileceğiniz üzere sadece kendinize özel bir konferans listesi dahi oluşturabilme şansına sahip oluyorsunuz. Skype sistemini Facebook profiliniz ile bağlayabiliyor ve tüm listenizi Skype kullananlar olarak ayarlayabiliyor ve onlar ile anlış görüşmeler yapabiliyorsunuz. Mükemmel ötesi bir imkan olduğunu da söyleyebilirim. Kurumsal firmaların anlık koordine gereksinimlerini en iyi şekilde karşılayabilecek olan harika ötesi bir mobil deneyim sizlerle. İşte bu noktada her şey sizlerin insiyatifinde olacak ve yazılımı dilediğiniz gibi kullanabileceksiniz.

Yazılımın kurumsallara özel daha birçok farklı özelliği mevcut ancak Microsoft şirketi birkaç hafta içerisinde çok daha kapsamlı bir güncelleme çıkararak bu anlamda gereksinimleri tamamı ile karşılayabilmeyi umut ediyor. En azından bunun planı içerisindeler. Bizlerde sitemizden sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir