Need For Speed Most Wanted Efsanesini Unuttunuz Mu?

Need For Speed Most Wanted bilgisayar oyunu, aslında bir neslin tamamı ile boyut atlaması anlamına gelen harika ötesi bir oyun olarak geliştirildi. EA Games tarafından hazırlanmış olan ve mükemmel ötesi grafikleri ile dönemin en iyi bilgisayar oyunlarından birisi olan Most Wanted, eminim ki siz değerli okuyucularımızın çok önemli bir kısmı tarafından okunup deneyim edinilmiştir. Bu anlamda sizleri bilgilendirecek ve biraz nostalji yapabilmek adına sitemiz içerisinde bu yazıma okumanız adına yer vereceğim. Umarım beğenirsiniz.

Need For Speed Most Wanted
Need For Speed Most Wanted

Bilgisayar oyunları sektörünün ilk araba yarışı serileri arasında yer alan Need for Speed, zaman içerisinde EA Games şirketi tarafından satın alındı ve kısa zaman içerisinde öyle bir hale getirildi ki inanmak son derece güç. Öncelikle oyunda KARA LİSTE adını verdiğimiz bir liste var ve bu listede yarışmamız gereken 15 ayrı yarışçının listesi var. Oyundaki esas amaç, listenin en sonuna kadar giderek yukarıda gördüğünüz BMW için anahtarına bir yarış yapmak.

NFS Most Wanted
NFS Most Wanted

Oyuna ortalama arabalar ile başlıyoruz ve 15 numaralı kişi ile yarışacağız. Her yarış listesinde o kişiler ile yarışabilmek için belli başlı görevleri yerine getirmek ve para kazanmak gerekiyor. Kazandığınız paraları modifiye merkezlerinde aracınızı üst düzey bir hale getirmek için kullanıyorsunuz. Her listenin sonunda o listedeki isim ile yarışıyorsunuz ve yarışı anahtarına da yapabilme şansınız oluyor. Anahtarına yarışlarda tahmin edebileceğiniz gibi kazanan diğerinin arabasını alıyor ve koleksiyonuna bir yeni araç daha ekleyerek yoluna emin adımlar ile devam ediyor.

NFS MOst Wanted BMW
NFS MOst Wanted BMW

Araba yarışı oyunları her zaman sürükleyici olmuştur ancak benim hala beğenerek oynadığım mükemmel ötesi bir oyun. Oyunda listenin sonuna kadar gitmek sandığınızdan çok daha zor olacak ve liste kısa gibi görünse de aslında ben ilk oynadığımda oyunu bitirmem tam 2 ay sürmüştü. Kısacası göründüğü gibi değil yaşandığı gibi biten bir oyun. EA Games şirketinin en büyük yatırımlarından birisi ve kuşkusuz ki hala en çok beğenilen bilgisayar oyunlarından da birisi durumunda gibi görünüyor.

NFS Girl
NFS Girl

Oyundaki en büyük yardımcımız kuşkusuz ki yukarıdaki güzel bayan oluyor. Hemen hemen tüm bölümlerde sizlere bu anlamda yer alıyor. Yine anlayabileceğiniz gibi oyundaki görseller o kadar kaliteli ki etkilenmemek elde değil. O dönemin teknolojisi ile hala belki de en iyi oyunlardan birisi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.