Mercedes Future Truck 2025 Bir Devrim Olacak

Mercedes Future Truck 2025 adı altında bir devrim geliyor. Bildiğimiz gibi taşımacılık sektörü dünyanın her yerinde olmazsa olmazlardan birisidir ve özellikle bu tip ağır vasıta üretiminde dünyanın en büyük ve en güvenilen markalarından birisi de Alman şirketi Mercedes-Benz olarak bilinir. Ürettiği konforlu, rahat ve bir o kadar da etkileyici araçları ile insanların her zaman ilk tercihi olmayı başarmışlardır ve bu neden dolayısı ile de sürekli daha iyiye yönelmeleri aslında olası bir seçenek olarak da dikkat çekiyordu.

Mercedes Future Truck 2025
Mercedes Future Truck 2025

Yeni Mercedes araçları tanıtılıyor ancak bu araç öyle bir araç ki tanıtım filmini izledim ve “AMAN TANRIM” didim. Resmen o duruma geldim. Kamyonun bir kere dış tasarımından başlıyor mükemmellik. Kamyonun durumuna göre dışında farklı farklı ışıklandırmalar oluyor ve kamyonun içerisinde öyle bir konfor var ki inanamayacaksınız ama inandıracaklar. İlk resmi üretim gerçekleşti ve üzerinde tüm denemeler yapılarak trafiğe kapalı bir alanda tanıtım filmi çekildi ve dolayısı ile bende meraklısı olarak izledim.

Mercedes Benz Future Truck 2025
Mercedes Benz Future Truck 2025

Öncelikle yukarıdaki resim bir temsili bilgisayar resmi değildir arkadaşlar. Tanıtım filminin çekildiği tır modelinin içerisinden çekilen fotoğraflardan birisi. Ahşap kaplama bir araç ve gördüğünüz gibi yanında ikinci bir koltuk yok gibi görünüyor ama var. Tek garibime giden bu değil. Araç başlı başına enteresan. Direksiyonun sağ kısmında gördüğünüz tablet bilgisayar Samsung marka ve araca entegre şekilde geliyor. Entegre olmasını geçtim, dilediğiniz zaman alıp elinizde bu tableti normal şekilde kullanabiliyorsunuz. Yerine taktığınızda araç ile entegre hale dönüşüyor ve bildirim ekranı oluyor.

Future Truck 2025
Future Truck 2025

Kamyonun otomatik yol hizalama sistemi var. Kamyon kendini hizaladığı zaman sizler şoför koltuğunu dilediğiniz yöne değiştirip rahat bir şekilde yolu seyredebiliyorsunuz. Araç tam uzay çağı standartlarında hazırlanmış mükemmel ötesi bir araç. Araç otomatik pilot durumundayken dışındaki LED aydınlatmalar mavi renge dönüşüyor. Elle kontrol sistemine geçildiği zaman ışıklar beyaz renge dönüyor ve şoförler bu şekilde kamyonun ne durumda geldiğini de rahatlıkla anlayabilme şansına sahip oluyorlar. Bu da mükemmel bir özellik.

Future Truck Tablet
Future Truck Tablet

Görebildiğiniz üzere dilerseniz kamyonun verilerini izleyebiliyor, dilerseniz gerçek bir tablet bilgisayar olarak bu mükemmel aracı kullanabilme şansına da sahip olabiliyorsunuz. Bu aslında büyük bir ayrıcalık olarak dikkat çekiyor ve araca hayran kaldım. Fiyatını tahmin edin bakalım. Siz yorum olarak tahminlerinizi atın ve üzerine tartışalım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.