Köfteci Yusuf Köfteleri Adeta Bir Efsane

Köfteci Yusuf ismini özellikle İstanbul, Bursa, İzmir ya da kısacası genelleme yapmamız gerekirse Marmara ve Ege bölgesindeki insanlar bilirler. Kısa zaman içerisinde ülkemizin yükselen değerlerinden birisi olarak dikkat çeken ve her geçen gün çok daha hızlı bir şekilde büyüyen bu şirketin ulaştığı kitle, lezzetli köfteleri ile doğru orantılı olarak yükseliş gösteriyor. Mağazalarında ki konseptte aslında fark yaratan en önemli unsurlardan birisi olarak da dikkat çekiyor diyebilirim. Ama konumuz özellikle ve özellikle köfteleri ile alakalı olacak.

Köfteci Yusuf
Köfteci Yusuf

Kilo ile köfte satışı konusunda ülkemizde ilk kuruluşlardan birisidir. Yanlış anlaşılmasın, kilo ile pişirilmiş köfte satıyorlar. Bu köftede o kadar mükemmel bir lezzet var ki tarifi yapılamaz. Öncelikle köftenin içerisinde ne kullandıklarını çok net söyleyebilmem mümkün değil ancak mutlaka ki soya kullanılıyor. Köftede eşsiz bir lezzet var ve emin olun bir keresinde sadece bir kilo kendim için aldım ve 2 saat içerisinde aralıklar ile bu köfteyi tükettim diyebilirim. Efsane bir lezzet.

Köfteci Yusuf Köftesi
Köfteci Yusuf Köftesi

Köfte öncelikle şekli ile zaten fark yaratıyor. Köftenin bir tanesini yerken tadına varmak için defalarca çiğniyorsunuz. Sizlere lokantada servis yapılırken çalışanlar o kadar ilgi ve sevecen ki bu durum aslında sizlere de yansıyor diyebilirim. Önünüze gelen tabak yukarıdaki gibi oluyor. Köfte, Domates, Turşu ve Soğan karışımı ile birlikte aynı zamanda yanında salça sosu getiriliyor. Köfteyi bu sosa banarak yemek zaten ayrıca mükemmel bir lezzet deneyimini bizlere sunuyor. Şahsen bu köftenin hastasıyım diyebilirim.

Köfteci Yusuf Ocakbaşı
Köfteci Yusuf Ocakbaşı

Ocakbaşı o kadar hızlı çalışıyor ki inanamazsınız. Siparişinizden itibaren 10 dakika içerisinde tazecik ve en iyi şekilde pişirilmiş köfteler yanında aperatifler ile birlikte masanızda oluyor. Bu eşsiz lezzeti yerken mümkün mertebe yavaş yiyorsunuz ki bu sayede tadına doyabiliyorsunuz. Ocakbaşında benim gittiğim lokantada yaklaşık 20 kişi çalışıyordu. Mağazalarında ki konseptte mükemmel. Taze et ve et ürünleri isteyen insanlar için lokantaların bir köşesi kasap olarak hazırlanıyor ve insanlar köfte yedikten sonra buradan et ya da sucuk gibi ürünler alabiliyorlar, tazecik.

Köfteci Yusuf Sahibi
Köfteci Yusuf Sahibi

Köfteci Yusuf’un sahibi sandığınızdan çok daha genç. Her geçen gün hizmet kapasitesini arttıran ve mağazalaşma anlamında çığ gibi büyüyen bir şirket olarak dikkat çeken Köfteci Yusuf, eşsiz bir lezzete sahip köfteleri ile diğer markalara nazaran fark yaratıyor diyebilirim sizlere.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.