En Güzel Kadıköy Mekanları

Kadıköy ‘de Doya Doya Gitmelik En Güzel Mekanlar

Avrupa Yakası’nın her gün yenisi açılan tasarım harikası mekanları yere göğe sığdırılamazken, Kadıköy de geri duracak değildi ya! Hele ki sokak sanatı için bile gitmelere, sokaklarında yürümelere doyulamayan güzel semtimiz Moda varken…

Tasarım harikası mekanlar denildiğinde artık Kadıköy mekanları da ilk sıralara yerleşti çoktan. Avrupa Yakası mekanları ‘nın hengamesinden kurtulup daha sakin yerler peşinde olanlar için durmadık yazdık efendim; Kadıköy ‘ün en güzel mekanları karşınızda!

Zeplin Pub & Delicatessen

Zeplin Pub & Delicatessen

Kadıköy’ün bira çeşitleri ile nam salmış mekanlarından Zeplin, hem dekorasyonu hem de müzikleriyle daha olgun bir havaya sahip. Biranın yanında alabileceğiniz hamburgerler, peynir ve füme et tabakları da mekanın en tercih edilenleri arasında.

Adres:  Moda Cad. No:70/B Moda/İstanbul

Rafine Espresso Bar

Rafine Espresso Bar

Kadıköy’de iyi kahvenin adresi olan mekanlardan burası. Biraz ufak tefek bir mekan olsa da yer bulduğunuz an saatlerce oturabileceğiniz üstelik “hadi gidin artık” bakışlarına da maruz kalmayacağınız bir mekan olmasıyla puanları toplamış durumda.

Adres:  Caferağa Mah. Moda Cad. No 69/A, Kadıköy/ İstanbul

Mitte

mitte-kadikoy

Burası da Kadıköy’ün en sakin sokaklarından birinde yer alan, insana kendini evinde gibi hissettiren tatlı bir mekan. Özellikle arkadaş grubuyla uzun uzun yapılan pazar kahvaltısı için gidilesi, sohbetin dibine vurulası mekanlardan Mitte.

Adres: Caferağa Mah. İhlas Sok. 4/A Kadıköy/ İstanbul

180 Coffee Bakery

180 Coffee Bakery

Kadıköy’ün en bi lezzetli mekanlarından desek abartmış olmayız. 180 Coffee Bakery adından da anlayacağınız gibi kahvenizin yanına eşlik edecek birbirinden güzel muffin, tart, NY Cheesecake ‘ler barındırıyor menüsünde.

Dekorasyonları da kendine has güzellikte. Bir yandan kahvenizi yudumlarken bir yandan da mekanın raflarındaki kitapları, dergileri kurcalayabilirsiniz.

Adres: Caferağa Mah. Dr. Esat Işık Cad. No: 36 Moda/Kadıköy

Naan Bakeshop

naan-bakeshop-kadikoy

Ekşi maya kullanılarak yapılan ekmekleri ile bir anda popülerleşen mekan sayesinde artık civardaki kimse ekmeklerini marketten almıyor desek yeridir. Etrafa yaydığı harika kokular sayesinde önünden geçerken kendinizi içeri atmanın kaçınılmaz olduğu bu lezzetli mekanda serpme kahvaltı da meşhur.

Adres: Caferağa Mh. Moda Cad. No:113 Kadıköy/İstanbul

Ayı

ayı-kadıkoy

Bira çeşitliliği konusunda İstanbul’daki diğer mekanlara koca bir fark atan Ayı‘da 100’e yakın bira çeşidi bulunuyor. Yani deyim yerindeyse “ayı gibi içmelik” mekanlardan burası:) İrlanda’nın siyah birası, Belçika’nın meyveli biraları ile buğday birası gibi birçok çeşit mevcut mekanda.

Ne diyelim, Avrupa Yakası’na da şube açmaları umuduyla…

Adres: Caferağa Mah. No:60 Moda/ İstanbul

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.