Güvercin Uçuverdi Filmi Tam Bir Harika

Güvercin Uçuverdi, merak ile beklediğim filmlerden birisi durumundaydı ve nitekim sinemaya girer girmez fırsat bulduğum ilk anda gitme kararı vermiştim. Nitekim gittim, gördüm, geldim ve bayıldım. Son dönemlerin ülkemiz gündemindeki en samimi ve en komik adamlarından birisi olan Atalay Demirci ve Gökhan Yıkılkan (Seni bulacaaam olum) isimlerini bir araya getiren bu harika komedi filmi konusu itibari ile de son derece ilgi çekici olmuş. Bayıldım tek kelime ile. Absürd bir komedi değil ve espriler tahmin edebileceğiniz gibi çok sağlam.

Güvercin Uçuverdi
Güvercin Uçuverdi

Güvercin Uçuverdi filminin konusu dediğim gibi bu zamana kadar alışık olmadığımız türden. Biraz bahsetmek ve fikir edinmenize yardımcı olmak istiyorum. Yüksel Güvercin isimli bir karakterimiz var. Bu karakterimiz daha çocuk yaşlarından itibaren bir pilot olmanın hayali ile yaşayan kişilerden. Zaman ilerliyor ve hayat onu olmadık yerlere sürüklüyor. Pilot olmayı başarıyor ama Belediye otobüsü pilotu. Kaptan ünvanını da otobüs içerisinde almayı başarıyor aslında. Bununla yetinecek gibi bir adam değil ama.

Yüksel Güvercin
Yüksel Güvercin

Tip olarak da pilot olmaya çok uygun olduğu söylenemez aslında. Bir de deli gibi sevdiği bir kız vardır ve işin enteresan yanı bu kızın babası da kızını pilota verme amacı içerisinde. Bu durum Yüksel’i çok daha fazla iştahlandıran konulardan birisi olarak dikkat çekiyor. Ne yapıp edip bir şekilde pilot olmanın yolunu bulmak zorundadır. Derken bir gün karşısına Mumya filminden kaçma eski ve çılgın bir pilot çıkar ve “Ben Seni Uçuracam” der.

Ben Seni Uçuracam
Ben Seni Uçuracam

Bu adam yıkık dökük bir uçak bozması ile Yüksel’e uçak eğitimleri vermeye başlar ancak beklediği sonuçları alması için oldukça fazla çaba harcaması gerekecektir. Bu çabaları sonucunda sizce Yüksel ne gibi bir noktaya gelecek? Gerçekten filmin içerisinde o kadar kaliteli espriler var ki bayıldım diyebilirim. Atalay Demirci’ye partner olarak belki de seçilebilecek en iyi adam Gökhan Yıkılkan seçilmiş. Gerçekten mükemmel bir ikili kurmuşlar. Komediden yerlere yattığımı hatırlıyorum bazı sahnelerde ve bu tip filmleri özlüyoruz.

Bu mükemmel filmi fırsat bulduğunuz ilk zaman dilimi içerisinde gidip izlemenizi şiddet ile tavsiye ediyorum. Bu şekilde çok farklı bir komedi filmi deneyimini de yaşamış olacaksınız. Bence Atalay Demirci ilk film deneyiminde oldukça başarılı bir performans sergilemiş ve devamının gelmesini merak ve özlem ile bekliyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir