Google Data Server Eklentisi Chrome’u Hızlandıracak

Google Data Server, Chrome için hazırlanmış olan son derece mükemmel ve bir o kadar da işlevsel eklentilerden birisi olarak dikkat çekiyor. Bu eklentinin kısa zaman içerisinde neden çıkarıldığı ile alakalı olarak biraz yorum yapmak gerekiyor. Microsoft Spartan Web Browser o kadar sağlam bir şekilde geliyor ve performans garantisi veriyor ki bu durum ciddi anlamda rakip şirketleri tedirgin ediyor. Google şirketini de baya tedirgin etmiş olacak ki daha kaliteli bir performans almamızı sağlayacak eklentiler de geliştirdiler.

Google Data Server
Google Data Server

Google Data Server eklentisi, tarayıcının performans analizini yaparak daha hızlı bir şekilde çalışmasına imkan tanıyan eklentilerden birisi olarak da dikkat çekiyor. Bu eklenti aslında girdiğiniz her sayfa için veri yükleme değerlerini kendi içerisinde analiz ediyor ve tarayıcınızın performansını bu veri aktarımı hızına göre hazırlayarak daha hızlı bir şekilde performans alabilmeniz için gerekli tüm seçenekleri sunuyor diyebilirim. Aslında gecikmiş bir çalışma olsa da Spartan öncesinde iyi olmuş bir atılım olarak da dikkat çekiyor.

Google Data Saver
Google Data Saver

Google Data Saver ismi altında bir arayüzüne sahip olan bu eklenti yukarıdaki gibi bir arayüze sahip olacak ve bu arayüz aslında tüm performans analizini yapacak. Girdiğiniz her sayfa için ayrı bir veri analizi tutan bu mükemmel yazılım sayesinde herhangi bir soru işareti yaşamadan hızlı bir şekilde tarayıcı kullanabilme deneyimine de ortak olacaksınız. Dünyanın en çok kullanılan web tarayıcısı şuan kuşkusuz ki Google Chrome. Performans sorunların da ciddi anlamda artık göstermeye başladı.

Google Chrome Data Server
Google Chrome Data Server

Bu verileri analiz edebilmeniz için özel bir kısayol eklendi. Sağ üst köşede eklenti kurulumunun ardından elde edeceğiniz ikona tıklayarak verilerin esas boyutu ve azaltılmış boyutu ile alakalı olarak da fikir sahibi olabileceksiniz. Bu eklenti özellikle webmaster uygulamacılar için son derece mükemmel bir eklenti olacak ancak eklenti kullanımını seven insanlar için ve performans arayanlar için olmazsa olmaz bir eklentidir desem yanılıyor olmam. Kullandım ve son derece hoşuma giden bir eklenti oldu diyebilirim.

Microsoft Spartan Web Browser belli ki şirketi ciddi anlamda korkutuyor. Demoların yayınlanması ile birlikte deneme şansına sahip oldular ve bu da aslında şirketin daha hızlı harekete geçmesi için bir tetikleyici oldu. Şahsi görüşüm Spartan’ın bu tarayıcıları bizlere unutturacak olması kanısından yanadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.