Google Cloud Performans Sunucuları Beni Büyüledi

Google Cloud sunucu sistemlerini denedim. Şirket her geçen gün bilişim sektörü ya da diğer sektörler için devrim niteliğinde adımlar atmaya devam ediyor ve bu sırada da birçok sahtekar şirketin ekmeğine çomak sokarak sadece en iyilerin olduğu bir sektör yaratma konusunda bizlere mükemmel seçenekler sunuyor. Sunucu nedir? Şuan bu web sitesinin yayında olmasını sağlayan evrensel ve fiber internet sistemine bağlı bilgisayarlardır. Bizim isteklerimize yanıt veren ve bize veri döndüren sunucu sistemleridir. En basit tabiri budur.

Google Cloud
Google Cloud

Google Cloud sunucuları kısa bir zaman içerisinde satışa sunuldu. Ülkemizde henüz tam olarak satışa geçmese de yurtdışı merkezli satışlar başladı ve benim de sistemi deneme şansım oldu. Resmi internet sitesini kullanarak sizlerde deneme sürümü talep edebiliyorsunuz bu arada. Yıllardır bu sektörün içerisindeyim ve bu kadar sağlam, bu kadar kaliteli ve sorunsuz bir sunucu sistemi daha görmedim. Dünyanın en hızlı açılan internet sitelerine sahip olabileceğimizi de söylemem gerekiyor artık. Ne diyorsun sen ya? Eminim ki bu dediniz. Kısaca olayımız şudur.

Google Cloud Servis
Google Cloud Servis

Yukarıdaki şema hizmet kapsamı ile alakalı olarak bizlere bilgi veriyor. Ben sistemi denedim. Daha site adresini yazdım ve tuşa tıklamam ile birlikte 2 saniye içerisinde tüm web sitesi takır takır döküldü. Acaba 1 saniye miydi ki? Yani o kadar hızlı açılıyor. Cloud sisteminin esas amacı birden fazla sunucu içerisinde barınan dosyaların en hızlı şekilde yanıt verebilmesi ve istemci bilgisayara sonuç döndürmesidir. Bu da aslında Google sunucularında fazlası ile iyi olan bir seçenek.

Google Cloud Storage
Google Cloud Storage

Google Cloud Storage sistemi o kadar hızlı bir omurga altyapısına sahip ki dünyanın neresinden olursanız olun en hızlı şekilde web sitelerini açmanıza yardımcı oluyor. İnternetiniz ne kadar yavaş olursa olsun web sitesinin size vereceği yanıt 1 saniyelik bir yanıt olacak. Devrim niteliğinde bir adım atıldı ve bu adımın kısa zaman içerisinde ülkemizde ki birçok firmanın da ekmeğine çomak sokacağı konusunda tereddüt etmiyorum. Çünkü nitelikli ya da niteliksiz binlerce bu işi yapan kişi ya da kurum söz konusu.

İlgili firmalar her zaman için insanların ilgisini en çok çeken firmalardır. Google şirketi ülkemizde bu konu ile alakalı olarak bir ekip kurduğu zaman sistemini ülkemize de tamamı ile açacak ve satışlarına aktif bir şekilde başlayacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir