Bir Zamanlar Tatilya Vardı

Tatilya, bir zamanlar İstanbul’un küçüklü büyüklü en modern eğlence mekanlarından birisi olarak dikkat çekiyordu. Lunapark, herkesin sevdiği ve eğlenmek için mutlaka ziyaret ettiği mekanlardan birisi olarak dikkatleri çeker. İstanbul halkı, her zaman için birbirinden farklı seçeneklere sahiptir. Bostancı Lunapark ya da bu gibi aklınıza gelebilecek birçok farklı nokta. İstanbul’un bundan 10 – 12 sene kadar önce ve daha öncesine dayanan bir bağımlılığı vardı. Benimde gençlik dönemlerin İstanbul’da geçtiği için biraz nostalji yapmak ve fikir sahibi olmanıza yardımcı olmak istedim.

Tatilya
Tatilya

Tatilya Eğlence Merkezi, küçüklü büyüklü herkesin ziyaret ettiği ve içerisinde ki oyun seçenekleri ile herkese hitap eden mükemmel bir mekandı. Lunapark konseptinin kat ve kat daha büyüğü olarak dikkatleri çeken bu yapı, insanların en çok ziyaret ettiği ve o dönem ki çocukların en çok ziyaret etmek istediği mekanlardandı. İstanbul okulları gezi düzenleyerek tüm çocukların bu zevki bir kere de olsa mutlaka deneyim etmelerini sağlamayı amaç etmişlerdir. Doğal bir uygulama diyebilirim aslında.

Tatilya Eğlence Merkezi
Tatilya Eğlence Merkezi

Tatilya fark yaratıyordu. Neden? Mükemmel bir konsepti vardı ve çok geniş bir alana yayılan kapalı bir eğlence merkeziydi. Şuan açık alan lunaparklarına gitmek istediğiniz zaman hava kapalı ya da yağmurlu ise gitme gibi bir şansınız yok. Ancak bundan önceki süreçte Tatilya’ya sorunsuz bir şekilde gidebiliyordunuz. Tabi ki içerisinde yiyecek alanları da olan, doğayı da barındıran mükemmel ötesi bir konsept yer alıyordu. Gitmeyi ç.ok sevdiğim bir yerdi ve arkadaşlarımız ile özellikle trene binmeye bayılırdık.

Tatilya İstanbul
Tatilya İstanbul

Zaman ilerledi ve herkesin daha çok sevdiği bir mekan haline geldi ancak neden olduğunu hala anlamadığım bir şekilde çok ilgi gören bu mekan yıkıldı. Yerine ne yapıldığını inanın bilmiyorum çünkü ilgimi ve alakamı kestim o nokta ile. Gereksiz bir yatırım ile zannediyorum ki ya AVM yapıldı ya da Otel dikildi. Nedenini inanın bilmiyorum fakat yıkılmasına çok üzüldüğüm konsept mekanlardan birisi olduğunu da rahatlıkla söyleyebilirim. Bir efsaneyi yıktılar ve hala birçok kişi mevzusunu yapar.

Her geçen gün çok daha hızlı bir şekilde büyüyen eğlence sektöründe olmazsa olmazlardan birisi olarak kalabilirdi ancak ne yazık ki yıkıldı. Belki de yabancı bir yatırımdı o konuda da çok bilgim yok ancak hayran kaldığım bir mekandı. Özlemini duyanlar duygularını bizler ile paylaşabilirler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.