Beşiktaş UEFA Avrupa Ligi Tarihini Mi Yazacak?

Beşiktaş UEFA Avrupa Ligi yoluna dolu dizgin bir şekilde devam ediyor. Sitemizde bu konuya değinmeden es geçmek istemedim. Bildiğimiz gibi futbol hepimizin ortak noktalarından birisidir ve uluslararası platformda yapılacak maçlarda fanatizm diye bir şey kalmaz ve tüm ülke olarak o temsilcimizi destekleriz. Bu sene UEFA kupasında başarılı performanslar sergilemeye devam eden Beşiktaş takımı, kurduğu harika kadro ve oynadığı futbol ile taraflı tarafsız herkesin beğenisini kazanıyor. Tabi ki bu durum lig maçlarında aynı şekilde değil gibi görünüyor.

Beşiktaş JK
Beşiktaş JK

Son olarak İngiliz devi Liverpool takımını penaltılar sonucunda eleyen ve adını son 16 turuna yazdırarak burada da UEFA liginin namağlup takımı Belçika devi Club Brugge ile eşleşen takımımız ilk maçını oynadı. Demba Ba, efsane bir isimken uzun bir süredir kötü performans sergilemesi bu maçta da kendini gösterdi. Başkan Fikret Orman’ın hafta içerisinde yaptığı “Demba Ba’nın performansından hışnutsuzum” açıklaması belki de kendini kanıtlama çabalarını da ortaya çıkardı ki ilk Brugge maçı hezimet ile bitti.

Beşiktaş Kadro
Beşiktaş Kadro

Demba Ba adına bir hezimetten bahsediyorum. Sahada takdir edilecek birisi varsa o da Gökhan Töre ismidir. Zira kapalı bir savunmada 5 kişinin arasına giren ve diğer taraflarından çıkarak golü yapan oyuncumuz deplasman golü avantajını getirdi. şimdi sorumuz şu? 2000 yılında Galatasaray’ın yaşadığı başarıyı Beşiktaş takımı bu futbol ve bu kadrosu ile yaşayabilir mi? Liverpool karşısında oynanan futbolu Brugge deplasmanında göremedik ancak belli ki bu anlamda İstanbul’u bekliyorlardı ve şuan 1-0 galibiyet bile takımımıza yeter.

Beşiktaş Galibiyet
Beşiktaş Galibiyet

Gökhan Töre önderliğinde giden bir Beşiktaş takımı izliyoruz. Çünkü şuan takımı izlediğimiz zaman bireysel olarak yetenekleri ile fark yaratan ve gole atmaya da attırmaya da en yakın olan isim olarak dikkatleri çekiyor. UEFA resmi internet sitesinde de sürekli kendine yer buluyor. Club Brugge maçının ardından UEFA haftanın takımı içerisinde de kendine yer buldu ve kısa zaman içerisinde Avrupa’nın büyük kulüplerinden birisine giderek top kuşturacak nitelikte bir oyuncu. Beşiktaş takımını şu sıralar sırtlayan en önemli isim.

Umuyorum ki İstanbul’da ki rövanş maçında bir galibiyet alınır ve daha sonrasında Çeyrek Final’de, sonrasında Yarı Final ve arkasından da Final maçlarında takımımızı görme ayrıcalığını yaşarız. Yıllar sonra böyle bir kupaya ne kadar ihtiyacımız olduğunu biliyorsunuz. Türk futbolunun yeni nesil miladı olabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir