Adana Sabancı Parkı Konsept Olarak Bir Harika

Adana’nın gezilecek yerleri ile alakalı olarak tanıtımlarıma devam ediyor ve sizleri Adana Sabancı Parkı ile alakalı bilgilendirmek istiyorum. Ülkemiz yeşili ile tarihi mekanları ile ve insanları ile dünya genelinde her zaman için bir örnek teşkil ediyor. Anadolu’nun dört bir köşesinde yatan tarihi ve turistik güzellikler, dünya genelinden insanların ilgisini çekiyor. Biliyor musunuz bilmiyorum ancak Türkiye’nin en büyük camisi Adana Sabancı Camii olarak dikkat çekiyor. Birçok kişi bu bilgiye sahip değil ise bilgilendirmiş olmak istiyorum.

Adana Sabancı Cami
Adana Sabancı Cami

1998 yılında inşa edilen mükemmel bir yapı. Ancak bu yazımda anlatmak istediğim esas yer cami değil. Bu konuya ilerleyen süreçte değineceğim. Caminin çevresinde yer alan doğal güzelliklere değinmek istiyorum. Baraj bildiğimiz gibi Adana şehrinin içerisine bağlı. Keza Seyhan Nehri’de aynı şekilde. Yukarıdaki resimden de görebileceğiniz üzere su ile mükemmel bir manzara yakalanmış. Caminin sağına doğru mükemmel bir park mevcut. Bu park belki de ülkemizde ki en güzel ve en görsel parklardan birisi kanısındayım.

Adana Sabancı Parkı
Adana Sabancı Parkı

Sabancı Merkez Cami manzarası ve bununla birlikte diğer tarafta inanılmaz baraj manzarası gerçekten insanın içini huzur ile dolduruyor. Biliyorsunuz ki Adana şehrinde kış şartları çok fazla çetin değil ve Mart ayı başları itibari kavurucu sıcaklar başlar. Hem biraz esintiden yararlanmak, hem moral anlamında keyiflenmek ve vücut anlamında dinginlik kazanabilmek için insanlarımızın genellikle zamanlarını geçirdikleri noktalardan birisidir. Park o kadar geniş bir çehre içerisine yayılmış durumda ki içerisinde ne ararsanız bulabileceğiniz nitelikte diyebilirim.

Adana Sabancı Merkez Parkı
Adana Sabancı Merkez Parkı

Yukarıdaki resimden ne demek istediğimi az çok en net hali ile anlayabilme şansına sahip olacaksınız. Gerçekten mükemmel bir yapı ve herkesin ilgisini çekebilecek nitelikte. Yeşili ile dahi insana huzur veren mükemmel bir ortam. Özellikle havaların güzel olduğu zaman içerisinde boza satanlar, şeker macunu satanlar, şerbet satanlar o kadar fazla oluyor ki adeta nostalji yapabilme şansına sahip oluyoruz. Üstüne üstlük parkı gezebilmeniz için parkın içerisinde hazırlanmış Minyatür Tren mevcut. Bu bile aslında büyük bir ayrıcalık.

Adana Merkez Parkı
Adana Merkez Parkı

Kısacası her anlamda ilgi çekici ve mükemmele yakın bir yapı diyebilme şansına da sahibim. Adana’ya geldiğiniz zaman ziyaret etmeniz gereken mükemmel yapılardan birisidir. Giren insanlar genellikle çıkmak istemiyorlar. Eminim ki sizlerde bu kervana katılacaksınız. Adana’nın güzellikleri ile yakında devam edeceğiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.