Adalet Peşinde Filmi

Adalet peşinde filmi, 2009 yılında yapımı tamamlanmış ve sinemalarda yer almış mükemmel bir gizem, aksiyon, drama ve polisiye filmi. Hollywood filmleri sektörünün son dönemdeki parlayan yıldızlarından birisi olan Gerard Butler ve Jamie Foxx iklisini bir araya getiren bu filmdeki olay örgüsü ve textler o kadar ilgi çekici olmuş ki kendimi bir nevi V For Vendendetta izler gibi hissettim. Daha fazla uzatmadan film ile alakalı detayları vermek istiyorum.

Clyde Shelton (Gerard Butler) adındaki karakterimiz büyük bir atom mühendisi. Evlerinde eşi ve kızı ile mutlu bir gün geçirirken Jonas Cantrell adındaki bir seri katil evlerini basıyor ve yanında bir arkadaşı daha var. Clyde, eve gelen bu iki cani tarafından bıçaklanır ve karısı ile kızına tecavüz edilerek öldürülmesini izler.

Jonas Cantrell
Jonas Cantrell

Sonrasında ise adaletin işleyişini beklemeye başlar. Kadın ve çocuğa tecavüz eden asıl katil Jonas Cantrell olmasına rağmen ceza alan suçsuz ortağı olur. Jonas ise serbest kalır ve Clyde adalete olan inancını tamamen yitirmiş, kendi işini kendi çözmeye karar vermiştir. Nick Rice (Jamie Foxx), dönemin savcılarından birisidir ve katilin serbest kalmasındaki en büyük role sahiptir. Burada aslında kendine Clyde adında da bir düşman edinmiştir.

Clyde Shelton
Clyde Shelton

Clyde öncelikle 5 sene bekler ve 5 senenin ardından kurduğu inanılmaz planı hayata geçirir. Jonas isimli katilden intikamını almak için onu bir hangara çeker ve vücudunu tamı tamına 80 parçaya böler ve bunu videoya alır. Daha sonrasında ise polise teslim olur. Ancak kendisi hala intikamını alamamış, dönemin savcısı olan Nick Rice isminin de adaleti sağlamadığına inanmıştır. O kadar büyük bir plan yapılmıştır ki hapishane de bile seri cinayetlerine devam eder.

Bunu nasıl yaptığını çözmeleri biraz zaman alsa da filmin sonunda hiç beklemediğiniz bir son ile karşı karşıya kalacaksınız. Gerçekten film içerisinde kullanılan olay örgüsündeki kalite inanılmaz. Sinema filmleri içerisinde çok nadirdir soluğumu tutarak izlediğim filmler. İşte bu noktada sizlere önerebileceğim en kaliteli filmlerden birisi de Law Abiding Citizen filmidir.

Law Abiding Citizen
Law Abiding Citizen

Film, sonuna kadar merak ettiğim ve soluksuz izlediğim bir yapıt olmuş. Ailesinin intikamını almak için sabır ile planlar yapan bu adam, her ne kadar birçok insanın canını alsa da film içerisindeki inanılmaz kurgu, Adalet peşinde filmi için çok daha ilgi çekici bir aksiyon tarzı kazandırmış.

IMDB Puanı: 7,4

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir